دولت ها به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی هستند

احمد خانی نوروزی معاون توسعه بازرگانی وزیر جهاد کشاورزی در همایش ملی بازرسی نظارت و کنترل بازار اظهار داشت: یک پارچه سازی بازرسی میان وزارتخانه و دستگاه‌ها باعث تمرکز در بازرسی‌ها در بازار می‌شود.

به گزارش جهان صنعت نیوز،  وی با اشاره به مشکلاتی که وزارت جهاد کشاورزی برای تنظیم بازار دارد افزود. ابزار های که برای کنترل بازار نیاز بوده در وزارت جهاد کشاورزی قرار نگرفت. به خاطر همین هم بود که دولت‌ها به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی هستند.

وی افزود: بر اساس هماهنگی های انجام شده مقرر شد. مسئولیت نظارت بر بازار در حوزه خرد کشاورزی و فروش در اختیار وزارت صمت و در حوزه زنجیره تامین در اختیار وزارت جهاد کشاورزی باشد.

*استفاده از ارز ترکیبی برای تامین کالاهای اساسی در سال آینده

خانی نوذری با اشاره به برنامه‌ریزی برای تخصیص ترکیبی ارز کالاهای اساسی در سال آینده ادامه داد. برای عید تا عید برنامه ریزی لازم انجام شده. از نظر حجم عرضه مشکلی نداریم عمده اقلام کالاهای کشاورزی با ارز ترجیحی به کشور وارد و قیمت گذاری بر روی آنها انجام می‌شود.

وی با اشاره به افزایش قیمت جهانی کالاهای اساسی در جهان تصریح کرد: این اتفاقات برنامه ریزی‌های انجام شده را به هم می‌ریزد و باعث اصلاح قیمت کالاها می‌شود؛ با همکاری بانک مرکزی به دنبال کنترل این نوسان ها در دولت هستیم تا به بازار تسری پیدا نکند.

جوجه ریزی رکورد زد

خانی نوذری در بخش دیگری از صحبت های خود نوذری گفت: رکورد جوجه‌ریزی در کشور شکسته شده است و در آستانه ۱۵۰ میلیون قطعه هستیم اما افزایش قیمت گوشت قرمز تقاضا برای مرغ را بالا برده است.

وی تصریح کرد: خوراک مورد نیاز مرغداران نیز تامین شده است و اکنون مشکلی در این خصوص نداریم.

خرما هم تنظیم بازاری شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای ماه رمضان و عید امسال اقدامات لازم برای ذخیره سازی خرما در کنار سیب و پرتقال انجام شده تا در طرح عید تا عید مورد استفاده شود.

منبع: تسنیم

صنعت و معدن

شناسه : 405836
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا