سرمای تهران تا یکشنبه ماندگار است

بنا بر پیش بینی هواشناسی استان تهران، سرمای تهران ادامه دارد و از امروز جمعه تا یکشنبه (۱۳ تا ۱۵ بهمن‌ماه) در بعضی ساعات وزش باد شدید به ویژه در نیمه جنوبی، نواحی غربی و ارتفاعات مورد انتظار است.

به گزارش جهان صنعت نیوز، بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی، وضعیت جوی استان برای امروز جمعه (۱۳ بهمن‌ماه) گسترش فعالیت سامانه بارشی و سرمای تهران، آسمان ابری، در برخی ساعات بارش برف و رخداد مه، در سطح استان بارش برف و کولاک برف گاهی رگبار برف در دامنه‌ها و ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود.


از امروز تا روز یکشنبه (۱۳ تا ۱۵ بهمن‌ماه) در بعضی ساعات وزش باد شدید به ویژه در نیمه جنوبی، نواحی غربی و ارتفاعات مورد انتظار است.

از عصر روز دوشنبه تا اواخر وقت روز سه شنبه (۱۶ تا ۱۷ بهمن‌ماه) با ورود و گسترش سامانه بارشی، آسمان نیمه ابری تا ابری، در بعضی ساعات بارش باران، گاهی بارش برف در دامنه‌ها و ارتفاعات بارش برف و کولاک برف همراه با رخداد مه و وزش باد شدید به‌ویژه در نیمه جنوبی مناطق مرکزی و ارتفاعات استان دور از انتظار نیست.

سرمای تهران تا یکشنبه ماندگار است

برای امروز کاهش محسوس دما و تداوم سرمای تهران به‌ویژه دمای شبانه در سطح استان و تا روز یکشنبه ماندگاری توده هوای سرد، عدم تغییرات محسوس در دمای شبانه و یخبندان سطح زمین در نواحی شمالی پیش‌بینی می‌شود.

همچنین علی رغم ماندگاری توده هوای سرد از فردا در مرکز و نیمه جنوبی استان افزایش تدریجی دمای روزانه مورد انتظار است.

توچال سردترین نقطه استان تهران

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، توچال با کمینه دمای ۱۴- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (۱۴ بهمن‌ماه) قسمتی ابری تا نیمه ابری در بعضی ساعات وزش باد با حداقل دمای ۳- و حداکثر دمای ۵ درجه سانتیگراد و طی ‌یکشنبه ( ۱۵ بهمن‌ماه) صاف تا کمی ابری، در بعضی ساعت‌ها وزش باد شدید با حداقل دمای ۲- و حداکثر دمای ۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی ۲۴ ساعت گذشته ایستگاه‌های شمیرانات – اقدسیه ۱۲میلیمتر، شهریار ۱۱.۸میلیمتر، آبعلی ۱۰.۹میلیمتر، پردیس ۹.۱ میلیمتر، ورامین ۸.۲ میلیمتر، فرودگاه امام خمینی (ره) ۷ میلیمتر، لواسان ۶.۸ میلیمتر، فرودگاه مهرآباد ۶.۶ میلیمتر، دماوند ۶.۶ میلیمتر، میگون ۶.۴ میلیمتر، فیروزکوه ۴.۳ میلیمتر و شرق تهران ۲.۴میلیمتر بارش دریافت کردند.

منبع: ایسنا

عمومی
شناسه : 405902
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا