معاون اول رییس جمهور وعده داد:

حداقل حقوق بازنشستگان را افزایش می‌دهیم

معاون اول رییس‌جمهور با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم در راستای ارتقاء وضعیت معیشتی بازنشستگان گفت: حداقل حقوق ماهیانه بازنشستگان را بزودی به ۱۰ میلیون تومان نزدیک می‌کنیم.

ربه گزارش جهان صنعت نیوز، محمد مخبر معاون اول رییس‌جمهور صبح امروز (دوشنبه) در آیین تجلیل از بازنشستگان و مستمری بگیران نمونه سراسر کشور سازمان تأمین اجتماعی که در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد، با تأکید بر اینکه دولت با جدیت پیگیر متناسب سازی حقوق بازنشستگان است و تا پایان دولت این موضوع حل خواهد شد، گفت: حداقل کف حقوق ماهیانه ۶ میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی از نظر دولت قابل قبول نیست. باید مساله حداقل حقوق دریافتی و افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی هر چه سریعتر حل شود. به زودی به حداقل حقوق ماهیانه آن‌ها را به ۱۰ میلیون تومان نزدیک می‌کنیم.

مخبر تاکید کرد: تاکنون نیز در این دولت ارزشمندترین بنگاه‌های اقتصادی برای پرداخت بدهی‌های تأمین اجتماعی به سازمان تأمین اجتماعی واگذار شده است. اکنون تأمین اجتماعی از یک سازمان بدهکار در ابتدای دولت به یک دستگاه طلبکار تبدیل شده است.

وی به مشکلات کشور در زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم به ویژه در حوزه شیوع بیماری کرونا و مشکلات اقتصادی کشور اشاره نمود. او تصریح کرد: بازنشستگان ارزشمندترین و مهمترین سرمایه کشور هستند. با وجود تمام این سختی ها، حل مشکلات بازنشستگان و پرداخت حقوق آنان از مهمترین دغدغه‌های اصلی دولت بود. توانستیم این مشکلات را با آموزه‌های مکتب امام خمینی (ره) و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری پشت سر بگذاریم.

وی خاطرنشان کرد: با تلاش‌های دولت سیزدهم توانستیم با افزایش فروش نفت و آزادسازی دارایی‌های مسدود شده کشور وضعیت درآمدی را سامان دهیم.

تجدیدنظر در تعریف بازنشستگی

مخبر با بیان اینکه باید در تعریف بازنشستگی و ازکارافتادگی تجدیدنظر صورت پذیرد ادامه داد: مفهوم بازنشستگی و خانه نشینی در فرهنگ دینی و تاریخی کشور موضوعیتی ندارد.

وی ادامه داد: دستاورد‌های کنونی کشور و پیشرفت‌های بدست آمده طی سالیان گذشته در تمامی این حوزه‌ها حاصل تلاش‌ها و زحمات نسل بازنشسته امروز است. بزرگترین اشتباه این است که با بازنشستگی، کار و فعالیت یک نیروی با تجربه پایان یافته تلقی شود.

او تاکید کرد: باید راهبرد انتقال اقتصاد از بخش دولتی به بخش خصوصی در دولت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تأمین اجتماعی با کمک جوانان باانگیزه در کنار نسل مجرب و با تجربه‌ی بازنشسته پیگیری شود. او تصریح نمود: باید عرصه اقتصادی نیز همانند سیاست و امنیت در دست مردم باشد تا مسائل حل شود. قرار گرفتن حوزه‌های تعاون، تأمین اجتماعی و اشتغال زایی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به معنای آن است که همه اسباب نهضت انتقال اقتصاد از دولت به مردم در این وزارتخانه و توسط بازنشستگان به عنوان توانمندترین بخش جامعه شدنی است. دولت باید بستر‌های حضور آنان را در عرصه اقتصادی فراهم نماید.

در این مراسم مخبر در ارتباطی ویدیو کنفرانسی با مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره ورزشی صندوق بازنشستگی کشوری که در مشهد در حال برگزاری بود، در جریان درخواست‌ها و مطالبات آنان قرار گرفت.

بیمه شدگان جدید تامین اجتماعی

صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آمار ۳/۲ میلیون نفری بیمه شده جدید در سازمان تأمین اجتماعی و همچنین تحت پوشش بیمه قرار گرفتن هشتصد هزار نفر از عشایر توسط صندوق عشایر و روستاییان اشاره کرد. او گفت: در این دولت بالغ بر یک میلیون فرصت شغلی ایجاد شده است. در حال حاضر تمامی اقدامات درمانی بیمه شدگان تأمین اجتماعی در مراکز این سازمان رایگان است. با تمهیدات جدید دولت افراد بیش از ۶۵ سال سن در بیمارستان‌های دانشگاهی به صورت رایگان بستری می‌شوند.. با اراده دولت سیزدهم، تاکیدات رئیس جمهور محترم و پیگری‌های معاون اول رییس جمهور به زودی مشکلات بازنشستگی حل می‌شود.

همچنین میرهاشم موسوی مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی به بدهی صد و شش هزار میلیارد تومانی سازمان تأمین اجتماعی در ابتدای دولت سیزدهم اشاره کرد. وی ادامه داد: در دو سال گذشته دویست و چهل هزار میلیارد تومان بدهی تأدیه شده و یا در حال انجام است. چنین دستاوردی در سازمان تأمین اجتماعی تاکنون رقم نخورده بود. امروز پرداخت حقوق و مستمری بازنشستگان کشور بدون یک ریال استقرار از بانک مرکزی در حال انجام است.

در ادامه نیز با حضور معاون اول رییس جمهور از سیزده برگزیده کشوری به نمایندگی از بازنشستگان و مستمری بگیران نمونه با اهدای لوح و تندیس تقدیر شد.

در حاشیه این مراسم نیز از ۴۶ دستگاه آمبولانس مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی در ۱۵ استان با سرمایه گذاری بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومانی رونمایی شد.

فارس

اقتصاد کلان
شناسه : 406678
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا