لاریجانی:

بسیاری از کشورها از تحریم‌های آمریکا علیه ایران تبعیت نمی‌کنند

رییس مجلس شورای اسلامی با غیرقانونی خواندن تحریم‌های آمریکا علیه ایران، گفت: بسیاری از کشورها در جهت پیروی از اقدامات آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران گام بر‌نمی‌دارند.
به گزارش خانه ملت، علی لاریجانی در دیدار با عبدالعزیز منیرو رییس گروه دوستی پارلمانی غنا و ایران، با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها به دنبال تحریم و افزایش فشار اقتصادی بر ایران هستند که اقدامی غیرقانونی است، اظهار داشت: بسیاری از کشورها در مسیر آمریکایی‌ها گام بر نمی‌دارند. وی افزود: بعد از توافق برجام هیات‌های متعددی از غنا به ایران سفر کردند و مذاکرات خوبی برای توسعه روابط شکل گرفت همچنین کمیسیون مشترکی میان دو کشور ایجاد شد که باید تلاش شود مصوبات آن به اجرا درآید. رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه در حوزه صنعت و کشاورزی می‌توانیم همکاری‌های دوجانبه داشته باشیم، عنوان کرد: جمهوری اسلامی مایل است در حوزه کشت فراسرزمینی از ظرفیت‌های کشور غنا استفاده کند، همچنین در حوزه نفت و گاز نیز می‌توانیم همکاری‌هایی داشته باشیم.
لاریجانی در این دیدار ضمن تبریک ولادت پیامبر گرامی اسلام(ص) اظهار داشت: امیدواریم سفر شما به ایران و حضور در کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی در وحدت میان مسلمانان موثر و مفید واقع شود. رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه غنا را کشور دوست و برادر خواند و افزود: از مواضع شما در مجامع بین‌المللی، تشکر و قدردانی می‌کنیم. رییس گروه دوستی پارلمانی غنا و ایران نیز در ادامه این دیدار ضمن ابلاغ سلام و تبریک رییس‌جمهوری و رییس پارلمان غنا به مناسبت میلاد پیامبر اسلام(ص)، گفت: از اقدامات جمهوری اسلامی ایران در تعمیق روابط کشورهای اسلامی بسیار خرسند بوده و امید داریم این اقدامات ادامه پیدا کند.
وی با تاکید بر افزایش روابط دوجانبه اظهار داشت: دولت غنا بسته‌های تشویقی از جمله معافیت‌های مالیاتی برای شرکت‌های سرمایه‌گذار در مناطق اسلامی غنا در نظر گرفته که تصور می‌کنیم سرمایه‌گذارانی از جمهوری اسلامی ایران بتوانند در این پروژه‌ها حضور یابند. رییس گروه دوستی پارلمانی غنا و ایران تصریح کرد: از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران بسیار خرسند بوده و تلاش داریم به عنوان نمایندگان مسلمان پارلمان غنا سهم خود را برای تحکیم روابط ایفا کنیم.

عمومی
شناسه : 4223
لینک کوتاه :
دکمه بازگشت به بالا