معاون وزیر نیرو خبر داد: افزایش ۲ درصدی عوارض برق

معاون وزیر نیرو از افزایش دو درصدی منابع عوارض برق خبر داد و گفت: هیات دولت با پیشنهاد وزیر نیرو مبنی بر افزایش منابع عوارض برق از هشت به ۱۰ درصد موافقت کرد و این موضوع به تصویب رسید‌.
سیدمحمد صادق‌زاده اظهار کرد: وزیر نیرو با توجه به اهمیت انرژی تجدیدپذیر و برق‌رسانی روستایی و همچنین تاثیرات بسیار مهم این مساله در کاهش مشکلات زیست‌محیطی و تامین برق در ایام پرمصرف سال، روز سه‌شنبه به هیات وزیران پیشنهاد افزایش عوارض برق را ارائه کرد‌.
به گزارش ایسنا، وی افزود: این پیشنهاد مورد استقبال هیات دولت و سازمان برنامه و بودجه قرار گرفت و بدین ترتیب منابع عوارض برق دو درصد افزایش یافت‌.
رییس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق در پاسخ به این سوال که این عدد تا چه میزان می‌تواند در افزایش بودجه تجدیدپذیرها تاثیرگذار باشد، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار از طریق عوارض برق به تجدیدپذیرها اختصاص می‌یابد که با تصویب این مصوبه میزان اعتبار این بخش به ۲۰۰۰ میلیارد تومان افزایش می‌یابد‌.
وی با بیان اینکه این مساله موجب افزایش اعتبار ۲۵ درصدی تجدیدپذیرها می‌شود، تصریح کرد: عددی که در قبوض مشترکان افزایش می‌یابد بسیار ناچیز است و با توجه به مزیت‌هایی که این مساله برای مردم به دنبال دارد قابل شمارش نیست‌.
صادق‌زاده با اشاره به پتانسیل بالای نیروگاه‌های خورشیدی و گازی گفت: در ظهر و غروب تابستان تولید برق توسط این نیروگاه‌ها صورت می‌گیرد که این بازه زمانی دقیقا موقعی است که نیروگاه‌ها با مشکل تامین برق مواجه هستند‌.

عمومی
شناسه : 4365
لینک کوتاه :
دکمه بازگشت به بالا