رب گوجه‌فرنگی ۱۸ هزار تومان

ایسنا- اگرچه مسوولان بر این عقیده هستند که قیمت رب گوجه‌فرنگی با کاهش روبه‌رو شده است اما همچنان هر قوطی ۸۰۰ گرمی رب گوجه‌فرنگی حدود ۱۶ تا ۱۷ هزار تومان به فروش می‌رسد. بر همین اساس دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران با اشاره به اینکه پس از افزایش شدید قیمت رب گوجه‌فرنگی در مهرماه سال‌جاری که موجب شد هر قوطی از این محصول به ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان نیز افزایش قیمت داشته باشد، از اوایل آبان ماه شاهد افت قیمت‌ها در محدوده ۱۸ تا ۲۰ هزار تومانی بودیم، بیان کرد: قیمت‌ها در حال حاضر به محدوده ۱۶ تا ۱۷ هزار تومانی به ازای هر قوطی ۸۰۰ گرمی کاهش یافته است و تا پایان سال شاهد گرانی مجدد نخواهیم بود. همچنین با توجه به فصل برداشت گوجه جنوب مشکلی تا پایان سال در ارتباط با تامین و تولید رب گوجه‌فرنگی نخواهیم داشت.
محمد میررضوی در مورد سرنوشت درخواست سندیکای صنایع کنسرو ایران از سازمان توسعه تجارت در ارتباط با رفع ممنوعیت صادرات انواع سس‌های دارای رب گوجه‌فرنگی اشاره و اظهار کرد: همزمان با ممنوعیت صادرات رب گوجه‌فرنگی، صادرات انواع سس‌های دارای رب گوجه‌فرنگی نیز ممنوع شد که این مساله فعالان اقتصادی در این حوزه را با مشکل مواجه کرده بود. البته خوشبختانه اخیرا با ابلاغ وزیر صنعت، معدن و تجارت ممنوعیت صادرات رب گوجه‌فرنگی برداشته شد و صادرات آن از تاریخ ۳۰ آبان ماه سال‌جاری بلامانع است.
میررضوی با اشاره به اینکه ممنوعیت صادرات، برخی صادرکنندگان را در ارتباط با تعهدات صادراتی خود با مشکل مواجه کرده بود، گفت: اگر دستور وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت در ارتباط با ممنوعیت صادرات گوجه‌فرنگی به موقع صادر می‌شد، شاهد افزایش قیمت‌ها در رب گوجه‌فرنگی نبودیم.

عمومی

شناسه : 4384
لینک کوتاه :
دکمه بازگشت به بالا