تحقیق درباره ارتباط بوریس جانسون با خانم آمریکایی

جهان صنعت نیوز: تحقیق درباره ارتباط بوریس جانسون با خانم آمریکایی به نام جنیفر آرکیوری، تاجر آمریکایی که در جریان مراسمی در سال ۲۰۱۴ با هم در ارتباط بوده اند به طور رسمی شروع شده است.

این مساله باعث شده است که دفتر نخست‌وزیری بریتانیا با عصبانیت از مساله ارجاع موضوع نخست وزیر این کشور به نهاد ناظری که در این زمینه تحقیق خواهد کرد واکنش نشان دهد.

دفتر نخست وزیر بریتانیا این اقدام را صرفا سیاسی خوانده و نسبت به آن اعتراض کرده است.

گفته شده که قرار است این نهاد در این باره که آیا آقای جانسون در مورد رابطه‌اش با یک تاجر زن آمریکایی در زمانی که شهردار لندن بود، مشمول تحقیقات کیفری می‌شود یا نه تصمیم‌گیری کند.

ادعا شده وقتی آقای جانسون شهردار لندن بود، جنیفر آرکیوری، تاجر آمریکایی به دلیل دوستی‌اش با او، با چند هیات تجاری بریتانیا در سفرهای خارجی همراه شده که پیشتر با آن موافقت نمی‌شد و همچنین چندین هزار پوند هم کمک مالی دریافت کرده بود.

اولین بار روزنامه بریتانیایی ساندی تایمز، ادعاها در مورد دوستی نخست وزیر بریتانیا با خانم آرکیوری، کارآفرین حوزه تکنولوژی، را منتشر کرد.

براساس ادعای این روزنامه، خانم آرکیوری به هیات‌های تجاری که ریاست آن با آقای جانسون در زمان شهرداری لندن بود، پیوسته و کمپانی او چندین هزار پوند کمک مالی دریافت کرده بود.

پس از آن اداره نظارت بر عملکرد مسئولان لندن که بر فعالیت شهردار و سایر اعضای شهرداری نظارت می‌کند، در نامه ای به نهاد ناظر بر عملکرد پلیس از آن‌ها خواست تا در این مورد بررسی کرده و در صورت لزوم تحقیقاتی کیفری انجام دهند.

یک مقام اداره نظارت بر عملکرد مسئولان لندن گفته درخواست تحقیقات در این مورد به معنای آن نیست که خطای کیفری آقای بوریس جانسون در زمان شهرداری لندن ثابت شده باشد.

نخست وزیر بریتانیا این اتهامات را به کلی رد کرده است.

اخبار برگزیدهپیشنهاد ویژه
شناسه : 51498
لینک کوتاه :
دکمه بازگشت به بالا