وزیر فرهنگ: آمار بالای ازدواج دیرهنگام نگران‌کننده است

جهان صنعت| سید عباس صالحی شامگاه پنج‌شنبه در همایش تجلیل از حامیان خانواده در این شهر با بیان اینکه خانواده مؤثرترین هسته انسانی است،گفت: تاریخ انسان با خانواده آغاز شده است و انسان در گرو وجود نهاد خانواده است.

وی ابزار داشت: خوشبختانه با وجود تمام مشکلات هنوز در جامعه ایرانی خانواده یک رکن بسیار مهم است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: طبق آمار بالاترین رقم‌ها از رضایت زندگی مربوط به خانواده است و خانواده مهم‌ترین رکن رضایت زندگی است، این نشان‌دهنده اصالت نهاد خانواده است و همچنان خانواده از میان گروه‌های مرجع اجتماعی در صدر قرار دارد.

صالحی با بیان اینکه نگرانی‌هایی نیز درباره نهاد خانواده وجود دارد گفت: همین مقدار طلاقی که اکنون در جامعه ما وجود دارد فضای نگران کننده‌ای را ایجاد کرده که باید برای رفع آن کوشید.

وزیر ارشاد با اشاره به تأخیر سن ازدواج بیان داشت: میانگین سن ازدواج کنونی در کشور برای جامعه ما که یک جامعه ارزش‌مدار و فرهنگ مدار است علامت خوبی نیست.

وی افزود: جمعیت خانواده‌ها نسبت به گذشته کوچک‌تر شده است و این خود از جنبه‌های مختلفی دارای عوارض خطرناکی می‌تواند باشد.

صالحی ضمن بیان اهمیت خانواده در جامعه ایرانی تصریح کرد: خانواده به‌عنوان هسته پویش و سلامت همچنان مطرح است و با این نگاه می‌توان به آینده جامعه ایران امیدوار بود، اگر ما در این جهان پرآشوب دنبال نقطه اتکا و اطمینانی باشیم آن نقطه نهاد خانواده است و در جامعه ایرانی این نهاد هنوز زنده و پویا است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اگر خانواده سالم باشد جامعه سالم خواهد بود و اگر خانواده آفت زده شود جامعه آفت زده خواهد شد.

اجتماعی و فرهنگیاخبار برگزیده
شناسه : 5213
لینک کوتاه :
دکمه بازگشت به بالا