ماکرون دوباره از پارلمان رای اعتماد گرفت

جهان صنعت| طرح رای عدم اعتماد پارلمان از سوی حزب سوسیالیست حزب چپ افراطی” فرانسه چالش‌جو” و حزب کمونیست در واکنش به مدیریت بد فرانسه در اعتراضات موسوم به جلیقه زردها ارائه شد.

این طرح در این رای گیری تنها ۷۰ رای مثبت به دست آورد که خیلی کمتر از ۲۸۹ رای لازم برای تصویب بود.

همزمان معترضان ضد دولت فرانسه مشهور به جلیقه زردها وعده دادند شنبه آینده پنجمین دور اعتراضات خود را برگزار کند اما برنامه‌های آنها ممکن است بعد از کشته شدن سه  نفر در حمله در بازار کریسمس شهر استراسبورگ متوقف شود.

بنجامین گریوو، سخنگوی دولت فرانسه در صبحت‌های گفت: معترضان باید به فشارهای وارد بر نیروهای امنیتی بعد از حمله سه شنبه شب گذشته در استراسبورگ توجه کرده و عقلانی عمل کنند.

او خاطر نشان کرد: آنها خشمشان را ابراز کردند و این خشم صدایش شنیده شد. اکنون ما از جلیقه زردها میخواهیم معقول بوده و روز شنبه به خیابانها نیایند.
همچنین لوران نونز معاون وزیر کشور فرانسه نیز در صبحت‌های مشابهی خواهان بازگشت به وضعیت عادی بعد از چند هفته ناآرامی شد. نونز به رادیو فرانس اینتر گفت: مردم دارای تقاضای اجتماعی و اقتصادی بوده واین مطالبات شنیده شدند.

لوران وکیه، رهبر اپوزیسیون محافظه کار نیز از معترضان خواست دست از آسیب رساندن به فرانسه بردارند. او گفت: ما نمی توانیم بر پایه آشوب چیزی را بسازیم.

اخبار برگزیده
شناسه : 5220
لینک کوتاه :
دکمه بازگشت به بالا