هاشمی‌طبا: روحانی به دنبال لیبراسیون کاذب است

جهانگیری نباید از صحنه رقابت انتخاباتی کنار می‌رفت

جهان صنعت نیوز| سید مصطفی هاشمی طبا گفت: وقتی شما صحبت از معیشت مردم می‌کنید، این گزاره شامل همه مردم می‌شود و طبعا این سخن قشر متمول جامعه را نیز در برمی‌گیرد. بنابراین وقتی به جای استفاده از عبارت “ارتقای زندگی محرومین”، ارتقای زندگی همه مردم را فریاد می‌زنیم، آن دسته از مردم که زندگی متوسط به بالایی نیز دارند، مدام خواستار بهبود شرایط رفاهی زندگی خود هستند.

وی افزود: تیم اقتصادی دولت شامل طیفی از افراد می‌شود که در حدود خود آقای روحانی می‌اندیشند و جامعه‌ای  را می‌خواهند که هم به خودشان و هم به مردم خوش بگذرد به معنای واقعی کلمه به دنبال  لیبراسیون کاذب یا همان نوع بد لیبرالیسم هستند.

این فعال سیاسی اصولگرا تصریح کرد: متاسفانه اغلب نمایندگان مجلس نیز چنین تفکراتی دارند و غایت هدف آنها  این است که سیاست خارجی کشور تغییر کند. البته اگر سیاست‌ خارجی نیز  دچار تغییر شود بازهم مشکلات کشور حل نخواهد شد. به ویژه در شرایطی که ما باید با  مشکلات عدیده زیست محیطی دست و ‌پنجه نرم کنیم.

هاشمی طبا گفت: در انتخابات سال گذشته این خودِ اصلاح طلبان بودند که به آقای جهانگیری گفتند از صحنه رقابت‌ها کنار برود. به اعتقاد من آقای جهانگیری نباید از صحنه رقابت‌ها کنار می‌کشید. اما  تصمیم جمعی این شد که آقای جهانگیری  در انتخابات ثبت نام کند تا  اگر تحت شرایطی خاص آقای روحانی رد صلاحیت شد، اصلاح طلبان گزینه دیگری در عرصه رقابت‌های انتخاباتی داشته باشند.

او گفت:عملکرد لیست امید  مجلس بسیار کمرنگ بوده است. به اعتقاد من گردانندگان مجلس دهم به بیش از ده نفر هم نمی‌رسند. البته ممکن است در رای‌گیری‌ها مقداری این روند تعدیل شود ولی فراکسیون امید آنطور که باید و شاید قادر به نقش‌آفرینی در مجلس نیستند. اصلاح طلبان مجلس نباید علی‌رغم تعداد نفرات بالا فرمان اداره مجلس را به دست دیگران بسپارند. اینکه برخی چهره‌های  اصلاح طلب در مجلس، مدام  از نقش‌آفرینی گریزان باشند و خود را مخفی کنند، زیبنده فراکسیون امید نیست.

 

پیشنهاد ویژهسیاسی
شناسه : 5458
لینک کوتاه :
دکمه بازگشت به بالا