۳۰ هزار سیم‌کارت ارسال‌کننده پیامک تبلیغاتی قطع شد

مهر – شمار قطع و مسدود شدن سیم‌کارت‌های شخصی ارسال‌کننده پیامک تبلیغاتی از طریق فرآیند هوش مصنوعی، از مرز ۳۰ هزار سیم‌کارت گذشت. آخرین آمار ارائه شده از وضعیت برخورد با سیم‌کارت‌های شخصی ارسال‌کننده پیامک تبلیغاتی، نشان می‌دهد ۳۰ هزار و ۹۰۵ سیم‌کارت تا روز ۲۵ آذرماه امسال به دلیل ارسال پیامک تبلیغاتی مزاحم قطع سرویس شده‌اند.
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای شناسایی سیم‌کارت‌هایی که نسبت به ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی اقدام می‌کنند، از فرآیندهای هوش مصنوعی و تحلیل رفتار مشترکان استفاده کرده است. در این زمینه طبق دستورالعملی که به اپراتورهای موبایل داده شده سیم‌کارت‌های شخصی ارسال‌کننده پیامک‌های تبلیغاتی شناسایی و با آنها برخورد می‌شود.
بررسی رگولاتوری حاکی از آن است که از این سیم‌کارت‌ها تنها برای ارسال پیامک انبوه استفاده شده و سرویس دیگری از آن فعال نیست. از این رو بر مبنای حجم زیادی از پیامک که فعال می‌شود این تخلف قابل شناسایی بوده و اپراتورها این شماره‌ها را به رگولاتوری گزارش می‌کنند.
از آنجا که ارسال پیامک تبلیغاتی ناخواسته، نوعی تخلف محسوب می‌شود، رگولاتوری در صورت دریافت شکایت و درخواست از مردم نیز نسبت به قطع سرویس پیامک‌های تبلیغاتی و ارزش افزوده اقدام می‌کند.
چندی پیش رگولاتوری اعلام کرد که بیش از ۲۰ هزار سیم‌کارت ارسال‌کننده پیامک تبلیغاتی به دلیل شکایت مشترکان قطع سرویس شده است. هم‌اکنون نیز بیش از ۳۰ هزار سیم‌کارت با استفاده از فرآیند هوش مصنوعی، ارسال‌کننده پیامک انبوه شناسایی و مسدود شده است.

عمومی
شناسه : 5656
لینک کوتاه :
دکمه بازگشت به بالا