ایرباس به بهانه کرونا مونتاژ هواپیما در چین را متوقف کرد

به گزارش جهان صنعت نیوزتارنمای اینرنتی شبکه بین المللی پروازها (International Flight Network) منبع اخبار هوانوردی بین المللی، روز چهارشنبه ضمن اعلام این خبر افزود: ایرباس اعلام کرده از نزدیک تحولات مربوط به وضعیت ویروس کرونا را تحت  نظر دارد و به طور مداوم کارمندانش را درباره این موضوع به روزرسانی می کند.

بر اساس این گزارش انتظار می رود، چنین اقداماتی بر تولید هواپیماهای مدل ایرباس ای۳۲۰  تاثیر داشته باشد.

 ایرباس به تازگی مونتاژ این مدل هواپیما را در این شهر چین از ۴ به ۶ هواپیما در ماه افزایش داده بود.

خط مونتاژ ایرباس در شهر تیانجین چین از سال ۲۰۰۸ گشوده شده است. این شهر یکی از چهار مکان ساخت هواپیمای ای ۳۲۰است. ایرباس افزایش تولید کلی خانواده  ای ۳۲۰ در همه خطوط مونتاژ خود در سراسر جهان را به ماهانه ۶۳ هواپیما در سال ۲۰۲۱ هدف قرار داده است.  

دیگر خطوط  مونتاژ ایرباس در شهرهامبورگ آلمان، تولوز فرانسه، موبیل آلابامای آمریکا قرار دارند و هامبورگ تاکنون بیشترین سهم را درمونتاژ هواپیمای خانواده ای ۳۲۰ داشته است.

ایرباس همچنین در بیانیه ای اعلام کرده که محدودیت های سفر ناشی از شیوع ویروس کرونا چالش های لجستیکی چندی را ایجاد کرده است.

در چند روز و  هفته گذشته تعداد بیشتری از شرکت های هواپیمایی کشورها به دلیل نگرانی از این ویروس تصمیم به تعلیق پروازهای خود به چین گرفته اند.

به تازگی شرکت اپل نیز در بیانیه ای اعلام کرد که همه فروشگاه ها و دفاتر شرکتی و مراکز تماس این شرکت در چین را به دلیل شیوع ویروس تعطیل کرده است.

 شیوع ویروس کرونا در جهان تاثیر ملموسی بر دنیای فناوری گذاشته است. گوگل چندی پیش از تعطیلی دفاتر خود در چین و منع سفر کارکنانش به این کشور خبر داد. مایکروسافت و آمازون نیز در همین راستا به طور موقت تمام فعالیت‌های خود را در چین متوقف کرده‌اند. 

ویروس کرونا که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در چین شروع شد، علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین، به شماری دیگر از کشورها از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه و امارات متحده عربی نیز سرایت کرده است.

دوره کمون یا نهفتگی نسبتا طولانی این بیماری تنفسی مرگ‌بار بین چند روز تا دو هفته متغیر است و همین امر موجب می‌شود مبتلایان تا پیش از بروز علائمی چون تب و تنگی نفس به مراکز درمانی مراجعه نکنند.

این ویروس برخلاف ویروس سارس که در سال ۲۰۰۳ در چین شیوع پیدا کرد و پس از سرایت به ۲۶ کشور جهان ۸ هزار و ۱۰۰ نفر  را مبتلا کرد، در دوره نهفتگی نیز از فرد به فرد قابل انتقال است. کارشناسان تهدید واقعی کرونا را در همین قابلیت شیوع و انتشار گسترده آن می‌بینند. 

 

اقتصاد کلان
شناسه : 87484
لینک کوتاه :
دکمه بازگشت به بالا