ابتلای ۴۷ نفر به کرونا و فوت ۱۲ نفر

به گزارش جهان صنعت نیوز:  «اسدالله عباسی»، سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، صبح امروز (دوشنبه) در جمع خبرنگاران در خصوص بررسی لایجه بودجه سال ۱۳۹۹ و جلسه غیر علنی امروز مجلس شورای اسلامی توضیحاتی داد.

وی با اشاره به جلسه غیرعلنی صبح امروز مجلس گفت: براساس گزارش ارائه شده از سوی آقای نمکی، بسیاری از گزارش‌هایی که در خصوص بستری شدن اشخاص در بیمارستان‌ها بوده مربوط به بیماران مبتلا به آنفلوآنزا است و تقریبا ۴۷ نفر در کشور به کرونا مبتلا شده‌اند و ۱۲ نفر بر اثر این بیماری فوت کرده‌اند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس ادامه داد: براساس گزارش وزیر بهداشت دو نفر مبتلا به کرونا در تهران شناسایی شده که از قم به تهران آمده بودند. در استان قم هم به هر کدام از خانواده‌ها بسته‌ای حاوی ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده توزیع شده است.

اسدالله عباسی اضافه کرد: طبق گزارش وزارت بهداشت، عامل ابتلا به کرونا در ایران افرادی بودند که از مبادی خروجی غیرقانونی از پاکستان، افغانستان و چین به ایران آمده‌اند، ما از نظر امکانات بهداشتی کمبودی نداریم و شهروندان نباید در این زمینه نگران باشند اما توصیه این است که از  ماسک و مایع ضدعفونی‌کننده استفاده شود و از دست دادن و روبوسی کردن خودداری شود.

وی ادامه داد: با گرم شدن هوا ویروس کرونا از بین خواهد رفت، براساس گزارش وزیر بهداشت، وضعیت تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها نیز براساس شرایط موجود کشور تصمیم‌گیری خواهد شد و از سوی رسانه‌های رسمی اعلام می‌شود، اما افراد از حضور در تجمعات ورزشی و اردوهای دانش‌آموزی خودداری کنند تا شیوع این ویروس کنترل شود و با مشکلات حاد روبرو نشویم.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس ادامه داد: طبق گزارش وزیر بهداشت در برخی مناطق کشور، مواردی از کرونا شناسایی شده لذا مبادی ورودی کشور و پروازها تحت کنترل است و افرادی که وارد کشور می‌شوند از طریق دمای بدن و علائم کرونا  مورد بررسی قرار می‌گیرند.

اسدالله عباسی با بیان این‌که بخشی از علائم مربوط به آنفلوآنزای حاد است و ربطی به کرونا ندارد، خواستار رعایت دستورالعمل‌های وزارت بهداشت از سوی مردم شد.

وی گفت: گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه تا هفته آینده در صحن مجلس اعلام می شود و نمایندگان به مدت ۱۰ روز فرصت دارند تا پیشنهادات خود را به کمیسیون اعلام کنند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز ابتدا رئیس دیوان محاسبات کشور گزارش تفریغ بودجه سال ۹۸ را اعلام خواهد کرد و سپس گزارش بودجه سال ۹۸ مجلس در صحن علنی قرائت می‌شود.

وی درباره عملکرد مجلس دهم خاطرنشان کرد: تاکنون در مجلس دهم بیش از ۱۷۵ قانون تصویب کرده ایم و می‌توان آنها را از طریق مرکز پژوهش ها و گزارشی که از سوی مجلس ارائه می شود، مشاهده کرد.

اسدالله عباسی در مجلس دهم تعداد استیضاح‌های انجام شده در این دوره از مجلس را ۶ مورد بیان کرد و افزود: ۲ مورد منجر به عدم اعتماد  و تعداد تحقیق و تفحص ها ۱۲ بوده و برخی از آنها در فرآیند رسیدگی قرار دارند، مجلس هم در بُعد قانونگذاری و نظارت توانست دراین دوره بیش از دوران گذشته در زمینه های مختلف مانند موضوع ارز ۴۲۰۰ تومانی ورود کرده و توانست آن را کنترل کند.

وی افزود: در مورد توجه به توسعه روستاها، اعتبارات مناسبی را با اذن مقام معظم رهبری تامین کرد و در مورد توسعه روستاها پیشرفت مناسبی انجام شد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس ادامه داد: مجلس دهم در مورد مالیات بر ارزش افزوده، پولشویی و مسائل و ارتباطات  بین المللی توانست قوانین خوبی را تصویب کند و امیدواریم مردم از عملکرد مجلس با توجه به ظرفیت زمان و موقعیت زمانی و ماموریت و وظایف نمایندگان رضایت داشته باشند.

 

اخبار برگزیدهاقتصاد کلان

شناسه : 90746
لینک کوتاه :
دکمه بازگشت به بالا