اخبار برگزیدهاقتصاد کلانسیاسی

معاون اقتصادی رییس جمهور: دولت قبل FATF را اجرا کرده‌ بود

به گزارش جهان صنعت نیوز: محسن رضایی در نشست مشترک گفت وگوی دولت و بخش خصوصی و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مازندران گفت: در قرنهای گذشته همواره بدخواهان به دنبال نفع بردن از ایران بودند و هیچگاه نخواستند که ایران دارای سیاست داخلی و جایگاه نقش آفرین در جهان باشد. هیچگاه اقتصاد و تجارت ایران را به معنای واقعی استکبار جهانی نپذیرفت و انقلاب اسلامی تمام این توطئه ها را خنثی کرد و دشمنان همچنان نمی گذارند که اقتصاد ملی داشته باشیم.

وی ادامه داد: در همین حوادث اخیر مردم مطالبه داشتند و مطالبه روی دوم سکه دموکراسی است و مردم حق دارند که مطالبه کنند اما آنچه که نگران کننده است دخالت خارجی ها است.

رضایی افزود: به عنوان مثال در فرانسه جلیقه زردها اعتراض کردند اما هیچ کشوری دخالت نکرد و اگر به فرض انگلیس و آمریکا دخالت می کرد هیچ چیز از فرانسه باقی نمی ماند.  مردم ما مطالبه ای دارند و مسوولان شنیدند و حتما پیگیری می کنند اما چرا از انگلیس، آمریکا و عربستان، همگی بر طبل جنگ می کوبند و می خواهند ایران را اذیت کنند؟ دلیل آن این است که می خواهند اقتصاد ایران را متزلزل کنند.

معاون اقتصادی رییس جمهور با بیان اینکه ما اکنون دارای موشک و پهپاد هستیم اما در بیرون از مرزها صلح را صادر می کنیم و با داعش و تروریسم می جنگیم، گفت:  بسیاری از کشورهای منطقه و حتی وقتی رییس جمهور به نیویورک رفت، حدود ۲۰ کشور به آیت الله رئیسی گفتند که پهپاد های خود را به ما بدهید و با وجود تحریم پول پهپاد را نقد می دهیم.

وی افزود: بخش خصوصی افسران جنگ اقتصادی هستند و باید در این جنگ به معنای واقعی از فعالان اقتصادی حمایت کنیم. در دولت سیزدهم هم کارهای زیرساختی و روزمره اقتصادی را دنبال می کنیم تا بتوانیم روزنه های جدیدی برای توسعه ایران ایجاد کنیم و یکی از این کارها ترانزیت است که با جدیت به دنبال آن هستیم. امروز به غیر از صادرات، ترانزیت و سوآپ نفتی هم می توانیم داشته باشیم و برای اجرای این طرح باید روابط خارجی جدید ایجاد می کردیم و عضو شانگهای شدیم و با کشورهای منطقه به دنبال توسعه زیرساخت ها برای صادرات هستیم.

معاون اقتصادی رییس جمهور ادامه داد: در امر برداشتن موانع صادراتی در داخل کشور و خودتحریمی اقداماتی را در دست اجرا داریم که باید با برنامه ریزی حرکت کنیم. در دولت قبل fatf را در کشور اجرا کرده بودند که این امر باعث مشکلات زیاد اقتصادی شده بود که در جلساتی قرار است این زیرساخت‌های اشتباه مدیریتی را تغییر دهیم.

وی خاطرنشان کرد: نمایشگاه کالاهای ایرانی در قطر، ازبکستان و روسیه برگزار شده و اینکار شروع شده و ادامه خواهد یافت که این طرح به طور حتم برای توسعه کشور بسیار مهم است و میلیاردها دلار می توانیم از این طریق بدست آوریم.

معاون اقتصادی رییس جمهور افزود: در بحث کاهش هزینه های دولت هم در تلاش هستیم و اصلاح ساختار بودجه اقداماتی در دست اجرا داریم و سند راهبردی اصلاح های پولی و بانکی را در ماه های آینده تدوین خواهیم کرد.  باید به ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اهمیت دهیم و تمامی مصوبات این جلسات دارای اهمیت است و ماهیت اجرایی دارد.


شناسه : 308945
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا