اخبار برگزیدهخودرودر اطلاعیه وزارت صمت عنوان شد

افزایش ۷۰ درصدی قیمت خودرو حدس معاون وزارت صمت بود!

در حالی که معاون وزارت صمت امروز خبر از افزایش قیمت ۳۰ تا ۷۰ درصدی قیمت خودرو داده بود که این وزارتخانه این موضوع را تکذیب کرد.

به گزارش جهان صنعت نیوز،  معاون وزارت صمت امروز سه شنبه صحبتی را در خصوص افزایش قیمت خودرو مطرح کرد. منوچهر منطقی گفته بود سال آینده قیمت خودرو به طور متوسط ۳۰ تا ۷۰ درصد افزایش می یابد.

وی اضافه کرد: با توجه به وضعیت فعلی خودرو، از نظر شورای رقابت خودرو دارای بازار انحصاری است. به همین منظور در مقوله قیمت گذاری آن ورود می‌کند.

قرعه کشی والکس

او بیان داشت: شورای رقابت در این زمینه مبنای کار را سازمان حمایت قرار می‌دهد. این شورا قیمت‌های پیشنهادی سازمان حمایت را  دریافت و مصوب می‌کند.

منطقی خاطرنشان کرد: بر این اساس اگر افزایش در قیمت خودروها داشته باشیم بر مبنای صورت‌های مالی شرکت های تولیدکننده است. شورای رقابت این قیمت‌ها را صحت سنجی می‌کند.

وزارت صمت صحبت های معاون خود در خصوص افزایش قیمت خودرو تکذیب کرد

با این وجود وزارت صمت با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد انتساب تصویب افزایش ۳۰ تا ۷۰ درصدی قیمت خودرو به وزارت صمت کاملا نادرست است.

آنچه معاون وزیر صمت در نشست خبری ذکر کرده این بوده که بر اساس قانون، شورای رقابت مسئول تعیین قیمت خودرو‌ داخلی است. این شورا در حال بررسی قیمت خودرو‌ها است و وزارت صمت نیز منتظر اعلام نظر شورای رقابت است.

وزارت صمت در اطلاعیه خود افزوده است: معاون وزیر صمت در این نشست، احتمالی را درباره تصمیم شورای رقابت برای افزایش قیمت خودرو‌ بیان کرد. این صحبت ها در پاسخ به خبرنگاران ارقام درصدی را مثال زد که این به‌معنای تصویب چنین ارقامی نیست.

 ضمن اینکه وزارت صمت مسئول تعیین قیمت‌خودرو نیست و این مساله بر عهده شورای رقابت است.


شناسه : 341577
لینک کوتاه :

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا