کاظم صدیقی: FATF دنباله قانون کاپیتولاسیون است

جهان صنعت نیوز| کاظم صدیقی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران به راهپیمایی اربعین اشاره کرد و گفت: چه رزمایشی! چه مانوری! چه همایشی! چه شکوهی! چه عظمتی و نورانیتی! چه عشقی و دربه‌دری عاشقانه‌‌ای! واقعا آنگونه که رهبری فرمودند توصیف‌‌‌‌ناپذیر است. چنین اجتماعی در دنیا از گذشته نبوده و در عصر ما هم چنین اجتماعی حاصل نمی‌‌‌‌شود. اجتماع خودجوش که رنگ معجره دارد و از عمق فطرت می‌‌‌جوشد و چنین معجزه‌‌‌‌ای را به نمایش می‌‌‌گذارد. این دلدادگی به سالار شهیدان چه می‌‌کند.

وی ادامه داد: چه حماسه‌‌‌‌ای، شوری و شعوری برای عرصه دین و دینداری و در مقابله کردن با فساد هرزگی و جلوه‌‌‌های شیطانی. از خدا تشکر می‌‌‌کنیم که خدا دل‌ها را به سمت امام حسین (ع) عاشق کرده است که در سخت‌‌‌ترین شرایط در سنین بالا، کودکان و بانوان این مسیر طولانی را بین نجف و کربلا طی می‌‌‌کنند. پروانگان جمع وجود امام حسین (ع) حرکت می‌‌‌کنند؛ این شکست تفکر ماتریالیستی، لیبرالی و تفکر دنیاگرایی است. گویی اسلام دوباره متولد شده و برکاتی دارد. مساله اربعین همان مقابله با تفکر مادی است، تفکر اشرافی‌‌گری که هر فردی در این کلاس ساخته می‌شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه اربعین کلاس اخلاق، خودسازی، تحمل سختی‌‌ها و آموزش جبهه‌‌ای است، اظهار داشت: اربعین مانور وحدت است؛ یکی وحدت ایران و عراق که شیطنت استکبار همیشه تخم نفاق می‌‌‌‌پاشد و وحدت عراق و ایران که مشترکات زیادی دارند و هر دو حول محور ولایت و امیرالمومنین (ع) هستند. خدا برای اینها شناسنامه صادر کرده است. خدا است که به این دل‌ها خبر داده که اگر ایمان کامل شود، اختلافات کم می‌‌شود.

صدیقی افزود: خداوند یک ارتباط نامرئی برقرار کرده است. به غیر شیعیان، چقدر برادران اهل سنت ما به این جریان پیوستند و هر دو در مسیر عشق امام حسین (ع) وحدت نشان دادند. مسیحی‌‌‌هایی که آمده بودند و اسقف گرجستان که شرکت کرده بود، معجزه قطعی حسینی است.

وی با بیان اینکه اربعین مقابله با جنگ نرم و مقابله با این شبکه‌‌های جهنمی اجتماعی – که لجن‌‌‌پراکنی می‌‌‌کنند و مردم را به فساد و فحشا دعوت می‌‌‌کنند – است، تصریح کرد: همه دل‌ها جمع می‌‌‌شود «حب الحسین یجمعنا»! این عشق حسین (ع) ما را جمع کرد. این همایش بدون دخالت حکومت‌‌ها است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران اضافه کرد: از برکات این اجتماع عظیم آن جامعه آرمانی که اسلام وعده داده و آن مدینه فاضله است. ما در این حرکت اربعین و این حرکت اقیانوسی به عیان می‌‌بینیم که هیچ کس طلبکار نیست و همه بدهکار امام حسین (ع) هستند. نه مسئله شهرت و نه مساله پول مطرح است. همه یار و یاور هم باشند، همان جامعه آرمانی است و مطمئن باشید که باش تا صبح دولتش بدمد؛ اربعین مقدمه ظهور امام زمان (عج) خواهد بود.

آنچه در مسئله توزیع ارز اربعین پیش آمد، زیبا نبود

صدیقی از خدمات دولت و ملت عراق نسبت به زائران اربعین تشکر و خاطرنشان کرد: ما از دولتمردان کشور همسایه و مردم عاشق امام حسین (ع)، عراق که سالیان سال شاخص هستند و نسبت به زائرین امام حسین (ع) هیچ وقت کم نگذاشتند و در این چند سال که این پدیده نوظهور اربعین به وجود آمده است، در خدمت به زائران سر از پا نمی‌‌‌‌شناسند و همچنین عزیزانی که موکب فراهم کردند و در کنار برادران عراقی بودند، تقدیر و تشکر می‌‌‌کنیم.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی که حرکت جهادی کردند و در سامان دادن به امور انجام وظیفه کردند،‌تشکر می‌کنم، ابراز داشت: از مسئولان توقع داریم. پارسال که گذشت باید خود را برای امسال آماده می‌‌‌کردند. آنچه در توزیع ارز پیش آوردند زیبا نبود؛ برای ما عزت نبود؛ برای این مسئله باید فکری کرد. این دولت وعده داده بود مسئله پول ملی را بالا ببرد. برای زائران ما تنها اصل مسئله به صورت موضوعی ناپسند باقی مانده که همان عدم ثبات ارز است. ما توصیه می‌‌‌کنیم شما که زیر پرچم ولایت هستید و هرچه دارید از محرم و صفر است، از حالا برنامه‌‌‌‌ریزی کنید که دیگر مشکلی نداشته باشید.

مشاور رئیس قوه قضاییه به روز ۱۳ آبان اشاره و بیان کرد: ۱۳ آبان تجدید سه خاطره است؛ دو خاطره تاسف‌‌‌بار و یک خاطره افتخارآفرین. اولی تبعید حضرت امام برای مقابله با قانون کاپیتولاسیون و فروختن شرف و استقلال ما بود که توقع داریم مسئولان ما قوانین ذلت‌‌‌بار را دنبال نکنند. FATF دنباله قانون کاپیتولاسیون است و رهبری هم فرمودند طرح‌‌‌هایی که در اتاق فکر استعمارگران پخته می‌‌شود، نباید دنبال شود. شورای محترم نگهبان هم در این رابطه توقع انقلابیون را برآورده کردند. به جای رضایت خارجی‌‌‌ها از ظرفیت‌‌‌های داخلی استفاده کنیم.

صدیقی ادامه داد: در واقعه دوم در سال ۵۷ شهادت دانش‌‌‌‌‌آموزان ما به دست دژخیمان بود اما حادثه سوم، تسخیر لانه جاسوسی بود که امام در آن زمان هم گفتند کار خوبی کردید، ادامه دهید و بعد خودشان این را تبیین کردند و گفتند این از اصل انقلاب مهمتر بود که اولین بار بود که آمریکا تحقیر شد و آن شکوه برف‌‌‌گونه، آب شد.

با همین تحریم‌‌ها صاحب موشک هستیم 

وی با بیان اینکه اسیر کردن دیپلمات‌‌‌های آمریکایی یک ضرب شصت بود، یادآور شد: اینکه ملتی جرات می‌‌‌‌کند سفارت ابرقدرت را زیر پا ببرد که این عظمت را به انقلاب ما داد. لذا مسئله ۱۳ آبان همیشه برای ما از ابعاد خاص سیاسی و اجتماعی برخوردار است اما امسال که مسئله تحریم‌‌‌ها که ترامپ کلاه‌‌روی سر مردم خودش می‌‌‌‌گذارد. شما ۴۰ سال است که ما را تحریم کردید. با همین تحریم‌‌ها ما صاحب موشک هستیم و شرکت‌‌‌‌‌‌های دانش‌‌‌‌بنیان که به دست جوانان ما تولید ثروت می‌‌‌کند. ما امروز هواپیمای جنگی می‌‌‌سازیم و در پزشکی هم پیش رفتیم. اینها از برکات تحریم‌‌‌ها بود. این استقلال‌‌خواهی جوانان ما در اثر تحریم‌‌های شما است.

نایب رئیس شورای مدیریت حوزه علمیه تهران افزود: آمریکا از هیج خیانتی در طول دو قرن گذشته و مخصوصا ۴۰ ساله اخیر نسبت به ما فروگذار نکرده است. به ما حمله کردند، جنگ بر ما تحمیل کردند، هواپیمای ما را زدند، کشتی ما را زدند، نفت مرا زدند؛ هم نظامی و هم تبلیغاتی علیه ما کار کردند. جریان طبس آبروی اینها را برد و همیشه در مصاف بودند اما در این رویارویی اقتصادی، نظامی و فرهنگی برنده اصلی مردم ایران هستند.

امام جمعه با تاکید بر اینکه ۴۰ سال پیش رفتیم و امروز اقتدار نظامی و اقتصادی و نفوذ منطقه‌‌‌‌ای ما قابل مقایسه نیست، بیان کرد: آمریکا در حال افول است؛ باید باور کنیم آمریکا در حال پسرفت است و آن هیمنه را ندارد. در دیپلماسی عمومی شکست‌‌‌خورده است و یاران دیروز او دیگر تبعیت نمی‌‌‌‌کنند. ملت خودشان و ایران نفرت‌شان روزافزون است اما محبوبیت ما و الهام‌‌‌دهی ما و پیروزی‌‌‌های ما در شکستن سد داعش نشانه‌‌‌های پیروزی ما است.

وی اضافه کرد: حضرت آقا دو توصیه به جوانان کردند یکی بصیرت که گول خنده‌‌‌های دشمن را نخورند و دیگری تببین مقاومت است. در مورد شیخ بحرین هم می‌‌گویم که کار ظالمانه و ورق ننگینی در اوراق حکومت بحرین است. یمن هم مقاومتش قابل ستایش است و شرایط مردم رقت‌‌بار است که باید دعا کنیم.

اخبار برگزیدهسیاسی
شناسه : 3475
لینک کوتاه :
دکمه بازگشت به بالا