بارش باران در آستارا بی سابقه در ۱۰۰ سال اخیر

مدیرکل مدیریت بحران گیلان با اشاره به بارش باران در آستارا گفت: براساس آخرین گزارش‌ها، ۲۷۱ میلیمتر باران در آستارا باریده که در ۱۰۰ سال اخیر سابقه نداشته است.

به گزارش جهان صنعت نیوز، امیر مرادی با اشاره به تداوم بارش باران در شهرستان‌ها و وضعیت آستارا و وخیم شدن شرایط آبگرفتگی و سیلاب، اظهار کرد: براساس آخرین گزارش ها، ۲۷۱ میلیمتر باران در آستارا باریده که در ۱۰۰ سال اخیر سابقه نداشته است.

وی با بیان اینکه حجم آب موجود در رودخانه‌ها و معابر به جای تخلیه شدن، بیشتر شده است. افزود: آستارا شهرستان ساحلی است و لذا فشار آب دریا مانع از تخلیه حجم آب می‌شود. باید تا پایان بارندگی‌ها منتظر بمانیم.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان پل دوم آستارا را نیز در معرض خطر تخریب دانست. تصریح کرد: پل سیبلی تخریب شده و اکنون احتمال تخریب پل منطقه سفیر امید وجود دارد. لذا با همکاری شهرداری اقدام به مسدود کردن این پل کردیم.

مرادی، با اشاره به سرریز شدن آب رودخانه به داخل کمربندی و داخل شهر، عنوان کرد: با قایق های هلال احمر مردم را جابجا کردیم.

خطر رانش جاده در برخی از روستاهای آستارا

وی از خطر رانش جاده در برخی از روستاهای آستارا خبر داد. بیان کرد: همه دستگاه‌ها پای کار هستند. برای رفع مشکلات اقدامات سریع انجام می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان از کدورت آب شرب آستارا به دنبال ورود سیلاب به منابع آبی خبر داد. اضافه کرد: با هماهنگی شهرستان‌های همجوار، تانکرهای آبرسانی را فراهم کردیم؛ تیر برق‌های آسیب دیده و تخریب شده نیز با همکاری اکیپ‌های برق منطقه‌ای و توزیع برق در حال جابجایی است.

وی از اسکان ۱۰۰ نفر از مردم که عمدتاً مسافر هستند، خبر داد. گفت: تاکنون ۲۰ نفر دچار آسیب شدند که به صورت سرپایی تحت مداوا قرار گرفتند. خوشبختانه با اقدامات پیشگیرانه فرماندار آستارا برای انتقال مردم از مناطق حادثه خیز، تلفات جانی نداشتیم.

مرادی در پایان از وقوع آبگرفتگی در روستاهای بخش حویق شهرستان تالش نیز خبر داد. متذکر شد: هنوز خسارت‌های وارده جمع‌بندی نشده و باید تا پایان این شرایط صبر کنیم.

منبع: ایسنا

عمومی

شناسه : 375881
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا