مدارس و دانشگاه اصفهان فردا تعطیل است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان، از شروع فعالیت مجدد مدارس و دانشگاه‌ها از فردا هجدهم آذرماه خبر داد.

به گزارش جهان صنعت نیوز، منصور شیشه فروش درخصوص مصوبات کارگروه هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوای استان، اظهار کرد: باتوجه به عبور امواج ناپایدار در سطح فوقانی، تخلیه بخشی از آلایندگی‌ها و بررسی فاکتورهای جوی، فردا هجدهم آذرماه، فعالیت تمامی مقاطع تحصیلی و دانشگاه‌ها به روال سابق بازخواهد گشت.

وی ادامه داد: توصیه می‌شود با توجه به تداوم شرایط آلودگی هوا، ورزش‌های همگانی، برنامه صبحگاه و زنگ ورزش مدارس در فضای باز انجام نشود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان بیان کرد: همچنین اردوهای دانش‌آموزی نیز لغو و به زمان دیگری موکول می شود.

 به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، شیشه فروش ضمن اشاره به گروه‌های حساس، سالمندان و بیماران، افزود: این افراد از تردد غیرضروری در شهر خودداری کنند همچنین توصیه می‌شود همه افراد در حلقه‌های ترافیکی از ماسک استفاده و موارد بهداشتی را رعایت کنند.

وی خاطرنشان کرد: هرگونه عملیاتی که منجر به افزایش آلاینده‌ها شود از جمله خاک‌برداری، بتن‌ریزی، سوزاندن بقایای گیاهی و …ممنوع است و با متخلفان برخورد می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: شهرداری‌ها نیز از دستگاه‌های دمنده برای تنظیف معابر استفاده نکنند و مکلف هستند ناوگان حمل و نقل عمومی را نیز تقویت کنند.

شیشه فروش در خصوص اجرای طرح زوج و فرد نیز اظهار کرد: این طرح در شهر اصفهان از ساعت ۰۹:۰۰ تا ۱۳:۰۰ و ۱۶:۰۰ تا ۲۱:۰۰ اجرایی خواهد شد.

وی متذکر شد: تمامی واحدهای صنعتی در شعاع ۵۰ کیلومتری نیز موظف شدند فعالیت خود را کاهش دهند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان عنوان کرد: کارگروه همچنان بر روند اجرای مصوبات نظارت خواهد داشت و باتوجه به شرایط جوی آینده و میزان غلظت آلاینده‌ها تشکیل جلسه خواهد داد و مصوبات نیز اطلاع رسانی خواهد شد.

ایسنا

 

عمومی
شناسه : 393438
لینک کوتاه :

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا