کاپرا ۲ در بورس کالا عرضه می شود

بهمن موتور بار دیگر عرضه یکی از محصولات خود را از مسیر بورس کالا استارت زد.

به گزارش جهان صنعت نیوز، کاپرا ۲ بار دیگر پشت ویترین بورس کالا قرار گرفت. تا متقاضیان این محصول بهمن موتور را از این مسیر خریداری کنند.

متقاضیان این محصول بهمن موتور می توانند روز دوشنبه ۹ بهمن به کارگزاری های بورسی مراجعه کرده. نسبت به نام نویسی برای در اختیار گرفتن این خودرو اقدام کنند. قیمت پایه کاپرا ۲، حدود ۸۶۲ میلیون تومان است. متقاضیان خرید باید ۱۰ درصد قیمت پایه را به عنوان پیش پرداخت در نظر بگیرند.

مدیران فروش بهمن موتور این خودروی پیکاپ را تنها با رنگ سفید در این طرح فروش بروسی خودرو عرضه می کنند.

بهمن موتوری ها در حالی این خودروی پیکاپ را از مسیر بورس کالا عرضه می کنند. در چند وقت اخیر خبری از فروش خودروهای سواری و پیکاپ در بورس کالا نبود. تنها شاهد عرضه خودروهای تجاری به کمک اهرم فروش بورسی بودیم. بهمن موتور از فروش محصولات خود به کمک اهرم بورس کالا استقبال می کرد. زیرا می توانست محصولات خود را با قیمت های رقابتی در دسترس متقاضیان قرار دهد.

این خودروساز خصوصی معتقد بود فروش بروسی خودرو علاوه بر شرکت های خودروساز به نفع متقاضیان نیز هست. زیرا قیمت هایی که به کمک تابلوی بورس کالا کشف می شدند. از قیمت های بازاری خودرو به مراتب پایین تر بودند.

استفاده از بورس کالا کمک می کرد تا کم¬کم بساط واسطه ها در بازار خودرو جمع شود. اما شورای رقابت به عنوان سیاست گذار اصلی خودرویی به رغم منافع فروش بورسی خودرو، اصرار بر تداوم سیاست قیمت گذاری دستوری و عرضه محصولات تولیدی شرکت های خودروساز از مسیر سامانه یکپارچه فروش خودرو داشت.

بنابراین در حال حاضر خبری از عرضه بورسی خودروهای سواری نیست. شرکت های خودروساز می توانند محصولات پیکاپ، تجاری سبک و تجاری سنگین خود را از این مسیر واگذار کنند. البته این مساله نیازمند کسب مجوز از مراجع مربوطه است.

منبع: اکوایران

بورسخودرو

شناسه : 404716
لینک کوتاه :

1 دیدگاه

  1. باز دوباره بورس آخه چقدر مردم را اذیت میکنید خیلی ها سواد بورسی ندارند ومطالعه به دفاتر وغیره خلاصه هفت خان را باید بگذرانند وآخرش هم مثل حراجی هر که بالاتر بخره ودر نتیجه گرانی خودرو دوباره.مثل اینکه مافیای خودرو زورش بیشتر از مسولین است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا