هشدار نارنجی دریایی برای هرمزگان صادر شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از صدور هشدار سطح نارنجی دریایی خبر داد و گفت: بر اثر این مخاطره ارتفاع موج در برخی نواحی ساحلی استان به ۲ متر خواهد رسید.

به گزارش جهان صنعت نیوز، مهرداد حسن زاده شامگاه دوشنبه با اعلام این خبر افزود: طبق پیش‌بینی سازمان هواشناسی و براساس خروجی نقشه ها و مدل‌های هواشناسی، برای روزهای آینده بیانگر شرایط ناپایدار دریایی خواهیم بود.

وی گفت: هشدار سطح نارنجی هواشناسی در استان صادر شده است. این سامانه سبب وزش باد شدید و مواج شدن دریا خواهد شد صبح سه شنبه ۱۷ بهمن تا اواخر وقت چهارشنبه ۱۸ بهمن ادامه خواهد داشت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: از صبح سه شنبه تا اواخر چهارشنبه ظهر چهارشنبه وزش باد شدید جنوب غربی ،شمال غربی نزدیک به ۵۰ کیلومتر بر ساعت (محدوده ۲۸ نات) و افزایش ارتفاع موج تا ۲۰۰ سانتی متر (۷ پا) در خلیج فارس تنگه هرمز ، دریای عمان ، در مناطق ساحلی و دور از ساحل بویژه در ساعات بعد از ظهر و شب خواهیم داشت.

اختلال در ترددهای دریایی

حسن زاده تاکید کرد: منطقه اثر این سامانه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان سواحل و جزایر خواهد بود. او گفت: بر اثر این سامانه اختلال در ترددهای دریایی شناورهای سبک و صیادی و شناورهای مسافربری به‌ویژه در جزایر غربی و نیمه ‌و اختلال در تردد کشتی‌های تجاری، پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌های پرورش ماهی وجود دارد.

وی ادامه داد: توصیه می‌شود از تردد شناورهای سبک و فعالیت‌های تفریحی و شنا در جزایر کیش، لاوان، سیری، ابوموسی، قشم، هرمز، لارک، هنگام ، سیریک و جاسک در مدت اعلام شده دوری شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورهای مسافربری و کشتی‌های تجاری به ویژه در بنادر غربی استان و خلیج فارس اندیشیده شود.

هشدار سطح زرد کشاورزی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان همچنین از صدور هشدار سطح زرد کشاورزی خبر داد. وی گفت: بر اثر این مخاطره کاهش دما در شمال استان و ارتفاعات خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه هشدار سطح زرد کشاورزی در استان صادر شده، گفت: این سامانه سبب کاهش دما در استان و ارتفاعات خواهد شد. از اواخر وقت یکشنبه ۱۵ بهمن تا اواخر وقت چهارشنبه ۱۸ ادامه خواهد داشت.

حسن زاده ادامه داد: از اواخر وقت یکشنبه تا اواخر چهارشنبه، افت دما در ارتفاعات استان در شهرستان های حاجی آباد، بستک و بشاگرد خواهیم داشت.

وی ادامه داد: توصیه می‌شود آبیاری در ساعات شب و صبح جهت جلوگیری از سرما زدگی بویژه در حاجی آباد، استفاده از کودهای فسفره و پتاسه، استفاده از کودهای ازته و آهن و رشدی ،تهویه مناسب و تنظیم دما در گلخانه ها و دامداری ها در مدت اعلام شده استفاده شود.

ایرنا

عمومی
شناسه : 406675
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا