سخنگوی دولت از نهایی شدن حساب واحد خزانه خبر داد

سخنگوی دولت گفت: با همکاری وزارت اقتصاد و بانک مرکزی، حساب واحد خزانه نهایی شد و امروز از این زیر ساخت‌های نهایی رونمایی شد.

به گزارش جهان صنعت نیوز، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، ضمن آرزوی موفقیت برای تیم ملی فوتبال ایران ابراز امیدواری کرد، با موفقیت به مرحله فینال راه پیدا کرده و به قهرمانی برسند.

بهادری جهرمی با بیان اینکه در جلسه امروز هیات دولت گزارش ویژه خزانه داری کل کشور ارائه شد، اظهار داشت: با همکاری وزارت اقتصاد و بانک مرکزی، حساب واحد خزانه نهایی شد و هم زیرساخت‌های پرداخت به ذی نفع نهایی کامل شد، امروز از این زیر ساخت نهایی رونمایی شد. رئیس جمهور تاکید کردند باید از این زیر ساخت‌ها و ظرفیت قانونی برای ارتقای شفافیت، نظارت پذیری، جلوگیری از خلق پول و نقدینگی بهره برداری شود.

وی عنوان کرد: پایان این هفته و روز یکشنبه به مناسبت ۲۲ بهمن، اعضای هیأت دولت سفر‌هایی را به سراسر کشور خواهند داشت پروژه‌های زیادی را به صورت حضوری افتتاح می‌کنند و طرح‌هایی نیز از سوی رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانسی افتتاح خواهد شد.

مصوبات امروز جلسه هیأت دولت

سخنگوی دولت در ادامه با اشاره به برخی از مصوبات امروز جلسه هیأت دولت، تصریح کرد: هیأت دولت در این جلسه با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه برای اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی مناطق سیل‌زده استان اردبیل موافقت کرد و آیین‌نامه حمایت از حوزه‌های سیل زده نیز مورد تایید قرار گرفت.

بهادری جهرمی اضافه کرد: امروز آیین‌نامه‌ای تصویب شد که مطابق آن، همه کسانی که تحت پوشش نهاد‌های حمایتی هستند و همچنین خانوار‌هایی که جزو ۳ دهک پایین درآمدی کشور هستند، از پرداخت عوارض جابجایی املاکشان در شهرداری‌ها معاف شدند.

وی ادامه داد: آیین نامه اجرایی قانون انتصاب اشخاص در مشاغل حساس، به تصویب هیات وزیران رسید و فرآیند‌های اجرایی الکترونیکی با حفظ سرعت و دقت در پاسخ به استعلامات مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

سخنگوی دولت بیان داشت: بنا به پیشنهاد وزارت علوم امروز مقرر شد بازی‌های همبستگی دانشجویان کشور‌های اسلامی به میزبانی ایران در سال آینده در راستای دیپلماسی ورزشی و علمی در حوزه آقایان و بانوان برگزار شود.

فارس

 

اقتصاد کلان

شناسه : 407072
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا