زمستان قرمز بورس ادامه دارد

شاخص کل بورس در پایان داد و ستدهای امروز با هشت هزار و ۲۰۳ واحد افت به ۲ میلیون و ۹۱ هزار و ۹۰۰ واحد رسید.

به گزارش جهان صنعت نیوز، آمار معاملات بازار سهام نشان می‌دهد که در پایان داد و ستدهای امروز دوشنبه ۲۳ بهمن، همه شاخص‌های بورس با افت مواجه شدند و به طور میانگین با ۰.۴۷ درصد کاهش را به ثبت رساندند.

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص‌های بورس با افت روبرو شدند به طوری که شاخص کل با ۸۲۰۳ واحد افت معادل ۰.۳۹ درصد به ۲ میلیون و ۹۱ هزار و ۹۰۰ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۱۷۱۱ واحد کاهش معادل ۰.۳۹ درصد به ۴۳۶ هزار و ۴۸۹ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۵۰۱۷ واحد افت معادل ۰.۶۸ درصد به ۷۳۴ هزار و ۷۹۶ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۲۸۳۱ واحد کاهش معادل ۰.۶۸ درصد به ۴۱۴ هزار و ۶۳۱ واحد، شاخص آزاد شناور با ۱۱۳۲۳ واحد افت معادل ۰.۴۲ درصد به ۲ میلیون و ۶۸۵ هزار و ۹۶۹ واحد، شاخص بازار اول با ۶۵۸۴ واحد کاهش معادل ۰.۴۲ درصد به یک میلیون و ۵۷۹ هزار ۱۸۰ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۴۷۹۸ واحد افت معادل ۰.۳۶ درصد به ۴ میلیون و ۶۵هزار و ۹۴۴ واحد رسید.

از سویی دیگر، امروز نمادهای «شبندر با (۷۳۵)، وبملت با (۵۵۲)، شپنا با (۴۵۷)، وغدیر با (۳۷۳)، وپاسار با (۳۵۳)، اخابر (۳۴۵) و حکشتی با (۳۳۲) » واحد بیشترین تاثیرمنفی را در روند شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نمادهای پرتراکنش و ارزش معاملات

این گزارش می‌افزاید، هفت نماد پرتراکنش شامل «سصفها، داتام، فاسمین، شبندر، ثشاهد، حفارس و شستا» بودند و در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۳۳۳ هزار ۲۵۷ نوبت معاملاتی مجموع ارزش معاملات «سهام و حق تقدم، صندوق سهامی و صندوق درآمد ثابت» به ۶ هزار و ۱۶۶ میلیارد تومان رسید که به تفکیک ارزش سهام و حق تقدم شامل «۳۹۲۱» میلیارد تومان، صندوق سهامی شامل «۴۵۰» میلیارد تومان و صندوق درآمد ثابت شامل «۱۷۹۵» میلیارد تومان بود.

گفتنی است، در پایان معاملات امروز، شاخص فرابورس (آیفکس) نیز با افت ۲۱۴ واحدی به ۲۵ هزار و ۲۲۵ واحد رسید و نمادهای «غصینو با ۵، وسپهر با ۱۱و ثباغ با ۴ » واحد بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای «بپاس با (۸۹)، شگویا با (۱۶)، وسپهر با (۱۳)، خاور با (۹) و کگهر (۶) واحد بیشترین تاثیر منفی را در شاخص این بازار داشتند.

سنا

بورس
شناسه : 407823
لینک کوتاه :

1 دیدگاه

  1. مدیران اقتصادی بیسواد و وزاری سبزی پاک کن دست بدست هم دادن تا شرکتهای بورسی را بنابودی بکشانند دو نمونه بارز تصمیم شبانهدوزیر نفت انهم عطف بماسبقی ان ودومی بالا بردن سود اوراق که صد البته سال دیگر برای پرداخت از جیب سهامداران قابل پرداخت میشود با این شرایط فقط خرید دلار وسکه حداقل نابودی سرمایه راندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا