درآمد صادرات نفت به حساب ارزی بانک مرکزی واریز می‌شود

شرکت ملی نفت ایران نسبت به واریز درآمد‌های حاصل از صادرات نفت به حساب ارزی بانک مرکزی ملزم شد.

به گزارش جهان صنعت نیوز، با تصویب هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام، شرکت ملی نفت ایران نسبت به واریز درآمد‌های حاصل از صادرات نفت به حساب ارزی بانک مرکزی ملزم شد.

هیئت عالی نظارت در ادامه رسیدگی به موارد مغایرت بودجه سال ۱۴۰۳ در جلسه فوق العاده امروز خود که به ریاست ذوالقدر تشکیل شد، با مغایر دانستن بخشی از بند الف تبصره ۴ قانون بودجه ۱۴۰۳ در زمینه واریز درآمد‌های حاصل از صادرات نفت خام، میعانات گازی و خالص صادرات گاز طبیعی به حساب ارزی مورد نظر خزانه داری کل کشور مصوب نمود: از آنجا که طبق قانون بانک مرکزی این بانک وظیفه نگهداری و مدیریت ذخایر ارزی کشور، نظیر ارز و طلا را دارد مغایر جزء ۸ بند ۹ سیاست‌های کلی نظام قانون گذاری می‌باشد.

همچنین اعضای هیئت عالی نظارت سهم چهارده و نیم درصدی شرکت‌های ذیربط وزارت نفت را از محل فروش نفت و گاز را به دلیل نداشتن مبنای محاسباتی و عدم شفافیت مغایر سیاست‌های کلی نظام قانونگذاری دانستند.

تسنیم

نفت و پتروشیمی
شناسه : 407872
لینک کوتاه :

۳ دیدگاه

  1. چی شد اون وعده ی جناب رئیسی مبنی بر درست کردن یک هفته ای بورس ؟؟!!!!!!! بعد از گذشت ۳۴ ماه از دولت رئیسی ، وی نه تنها بورس را درست نکردند بلکه آن را نابود کردند. این دولت و تیم اقتصادی بی سواد و ضعیف آنها به سر پرستی خاندوزی بورس را نابود کردند . باید مدال را به خاندوزی ، فرزین و عشقی بدهند که کمر همت بستند بورس را نابود کنند و موفق هم شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا