طرح تعویض ایران خودرو؛ متقاضیان دنا پلاس در سامانه یکپارچه خودرو بخوانند

طرح پیشنهادی برای متقاضیان دنا پلاس با گیربکس دستی از سوی ایران خودرو فعال شد.

به گزارش جهان صنعت نیوز، ایران خودرو سه محصول خود یعنی سورن پلاس با موتور XU7P، تارا با گیربکس دستی پلاس (تارا V1 P) و پژو ۲۰۷ با گیربکس دستی و سقف شیشه ای ارتقا یافته را در دسترس متقاضیان دنا پلاس با گیربکس دستی قرار داد.

ایران خودرو تاکید کرده که این طرح جایگزینی اختیاری است اما زمان تحویل دنا پلاس با گیربکس دستی را نیز به طور شفاف مشخص نکرده است.

این گمانه مطرح است که ایران خودرویی ها قصد دارند تولید دنا پلاس با گیربکس دستی را متوقف کرده و سایر مدل های دنا را تولید کنند اما برای اینکه بتوانند ثبت نام کنندگان دنا پلاس با گیربکس دستی را راضی کنند به دنبال ارائه خودروهای جایگزین مختلف هستند تا به نوعی مشتریان خود را راضی کرده و بی دردسز تعهد خود برای دنا پلاس با گیربکس دستی را صفر کنند.

ایران خودرویی ها در طرح جایگزین سورن پلاس با موتور XU7P را به صورت فروش فوق العاده واگذار می کنند. اما دو خودروی دیگر پیشنهادی یعنی تارا با گیربکس دستی پلاس (تارا V1 P) و پژو ۲۰۷ با گیربکس دستی و سقف شیشه ای ارتقا یافته را به صورت پیش فروش واگذار می کنند.

شرایط واگذاری

شرایط واگذاری سورن پلاس به این صورت است که متقاضیان واجد شرایط مبلغی نزدیک به ۴۶۰ میلیون تومان (قیمت کارخانه ای سورن پلاس با موتور XU7P) را به حساب ایران خودرو واریز می کنند. بعد از تکمیل فرآیند ثبت نام، ایران خودرو تعهد می دهد که طی ۹۰ روز کاری بعد از نهایی شدن پروسه نام نویسی، سورن پلاس با موتور XU7P را یه متقاضیان واگذار کند.

سورن پلاس با موتور XU7P در این طرح جایگزین تنها با دو رنگ مشکی آبنوس و سفید در دسترس متقاضیان قرار می گیرد.

تارا با گیربکس دستی پلاس اما به صورت پیش فروش با موعد تحویل مرداد ۱۴۰۳ و شهریور ۱۴۰۳ در دسترس متقاضیانی که پیش تر برای دنا پلاس با گیربکس دستی نام نویسی کرده بودند، قرار می گیرد.

آن دسته از متقاضیانی که موعد تحویل مرداد سال آینده را برای تحویل گرفتن تارا با گیربکس دستی پلاس انتخاب می کنند باید ۵۰ درصد قیمت فعلی این خودرو در کارخانه را به عنوان پیش پرداخت به حساب ایران خودرو واریز کنند. این مبلغ حدود ۲۹۰ میلیون تومان خواهد شد. قیمت نهایی تارا با گیربکس دستی پلاس در مرداد سال آینده و با توجه به قیمت روز محاسبه خواهد شد.

شرایط پرداخت

اگر تارا با گیربکس دستی پلاس برای موعد تحویل شهریور سال آینده از سوی متقاضیان واجد شرایط هدف گذاری شود، آنها باید ۴۵ درصد قیمت فعلی این خودرو را به عنوان پیش پرداخت واریز کنند.

مبلغ پیش پرداخت حول و حوش ۲۶۱ میلیون تومان خواهد بود.

ایران خودرویی ها تارا با گیربکس دستی پلاس با موعد تحویل مرداد و شهریور ۱۴۰۳ را به رنگهای سفید، مشکی آبنوس، خاکستری متالیک، تیتانیوم و نقره ای متالیک در دسترس متقاضیان قرار می دهند.

وضعیت واگذاری

وضعیت واگذاری پژو ۲۰۷ با گیربسک دستی، سقف شیشه ای ارتقا یافته همانند تارا با گیربکس دستی پلاس برای سال آینده برنامه ریزی شده. اما ایران خودرویی قضصد دارند این خودروی جایگزین دنا پلاس با گیربکس دستی را در بازه زمانی تیر و مرداد ۱۴۰۳ به متقاضیان واجد شرایط واگذار کنند.

اگر متقاضیان تیر سال آینده را به عنوان زمان تحویل انتخاب کنند، باید مبلغی نزدیک به ۲۴۹ میلیون تومان را که ۵۰ درصد قیمت فعلی این خودرو است را در قالب پیش پرداخت، به حساب آبی های جاده مخصوص واریز کنند.

اگر بازه دوم یعنی مرداد سال آینده از سوی متقاضیان انتخاب شود، آنها باید حدود ۲۲۴ میلیون تومان پرداخت کنند. این مبلغ پیش پرداخت ۴۵ درصد قیمت فعلی پژو ۲۰۷ با گیربکس دستی و سقف شیشه ای ارتقا یافته تلقی خواهد شد.

اقتصادنیوز

خودرو
شناسه : 408057
لینک کوتاه :

۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا