ویرایش و ثبت‌نام خودروی وارداتی برای جانبازان از فردا آغاز می شود

بر اساس تصمیم سازمان توسعه تجارت از فردا (شنبه ششم اسفندماه)، امکان ثبت‌نام یک خودروی وارداتی برای جانبازان فراهم خواهد شد؛ در این امکان ایجاد شده، علاوه بر اینکه جانبازان ثبت‌نام کرده در نوبت قبلی(٩ تا ١٣ بهمن ماه)، امکان ویرایش خودروی ثبت درخواست کرده‌ خود را خواهند داشت که ۳۰۰۰ جانباز جامانده از ثبت‌نام می‌توانند برای ثبت‌نام اقدام کنند.

به گزارش جهان صنعت نیوز، تعدادی خودروی جدید به لیست خودروهای قابل عرضه برای جانبازان اضافه شده است. بر این اساس برخی از جانبازانی که طی نوبت اول ثبت‌نام خودروهای وارداتی (۹ لغایت ۱۳ بهمن ماه) اقدام به ثبت‌نام کردند. درخواست‌ تغییر خودروی انتخابی داشتند. از سوی دیگر حدود ۳۰۰۰ نفر از جانبازان واجد شرایط ثبت‌نام خودروهای وارداتی در دور قبلی ثبت‌نام موفق به ثبت خودرو نشده‌اند. بنابراین تصیم گرفته شد که برای آخرین بار به کلیه جانبازان اجازه داده شود در صورت تمایل خودروی خود را ویرایش کنند یا متقاضیانی که ثبت‌نام نکردند. ثبت‌نام خود را انجام دهند.

در این دور از ثبت‌نام همچون مرحله قبلی، ثبت‌نام در سه سطح و به تفکیک میزان درصد جانبازانی واجدان شرایط انجام می‌شود. که طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته، از فردا ( یکشنبه/۶ اسفند ماه) طی دو روز (ششم و هفتم اسفند) جانبازان ویژه ۷۰ درصد، طی روزهای هشتم و نهم اسفند سایر جانبازان ۷۰ درصد و در نهایت ۱۰ تا ۱۲ اسفند هم جانبازان ۵۰ تا ۶۹ درصد، می‌توانند ثبت‌نام جدید یا ویرایش ثبت‌نام‌های قبلی خود را از طریق سایت Janbazan.saleauto.ir انجام دهند.

گفتنی است که در آیین‌نامه جدید واردات خودروهای جانبازان، منع قانونی پنج سال عدم فروش خودرو از آیین‌نامه حذف شده و جانبازان راساً می‌توانند اقدام به واردات خودرو کنند. همچنین بر اساس آیین‌نامه جدید، چنانچه فرد جانباز اقدام به واردات کند. تمامی مراحل مربوط به اخذ خدمات پس از فروش، استاندارد، محیط زیست، امور گمرکی و شماره‌گذاری را شخصاً باید انجام دهد. مگر آنکه قبلاً خودرو انتخابی وارد کشور شده و مراحل استاندارد و محیط‌زیست را طی کرده باشد. در این صورت دو مرحله استاندارد و محیط زیست را لازم نیست انجام دهند.

ثبت‌نام اولیه و انتخاب خودرو در سامانه

البته بر اساس جلساتی که گروه خودروسازی سایپا با جانبازان داشته است. با تاکید معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت، این گروه خودروسازی در امر واردات خودرو جانبازان همکاری خواهد کرد. همچنین خریدار حواله خودروی آن‌ها خواهد بود.

طبق تاکید سازمان توسعه‌ تجارت، ثبت‌نام اولیه و انتخاب خودرو در سامانه به منزله واردات قطعی نبوده و مراحل بعدی از طریق مراجع ذیصلاح اطلاع‌رسانی می‌شود.

همچنین قابل توجه است در صورتی‌که جانبازی بعد از تاریخ دوم دی ماه ۱۳۹۱ (لازم الاجرا شدن قانون جامع خدمات‌رسانی ایثارگران) به هر نحوی از تسهیلات موضوع ماده ۴۵ (خودرو داخلی یا خارجی) بهره‌مند شده باشد، مشمول دریافت خودروی وارداتی نخواهد بود. چنانچه در طی فرآیند ثبت‌نام و انتخاب خودرو مشخص شود که جانباز مشمول، از تسهیلات ماده ۴۵ استفاده کرده، از لیست معرفی شده حذف خواهد شد.

منبع: ایسنا

خودرو
شناسه : 410304
لینک کوتاه :

۲ دیدگاه

  1. سلام.چرا هرچی هست تو این مملکت فقط جانبازها یکی مثل من که نه حقوق دارم نه بیمه نه سهام عدالت این دولت هیچ به من وامسال من هیچ نمیرسد اگه مثلا دوباره جنگ بشه دوباره شهید و جانباز کشور نمیده پس بین مردم ایران فرق نزارید همه ایرانیند همه حق دارند از سرزمین من ۵۰ سالمه میتاجرم کارگرم یه بیمه ندارم حقوقم ندارم دوتا دختر کوچک دارم چکار کنم بااین همه مشکلات طرف جانبازه حقوق داره زنشم حقوق داره بهترین زندگی را دارند کاش منم جانباز بودم کاش منم یه حقوم ۵ مبلیونی داشتم بخدا از خدا هیچی نمیخواستم

  2. چون آقایان از ما بهتران از این حواله ها میخواهند مستفیذ میشوند قانون عدم فروش ۵ ساله را برداشتند و یکبار دیگر اجازه ویرایش را دادند تا خودروهای مورد پسند با ذائقه آنها انتخاب شود اگر اینطور نبود اعلام میکردند مدت زمان تمام شده و حق اعتراض ندارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا