گاز پتروشیمی‌ها قطع شد

طبق اعلام انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ایران، گاز اکثر پتروشیمی‌ها که از گاز متان استفاده می‌کنند، قطع شده است.

به گزارش سرویس نفت و پتروشیمی جهان صنعت،احمد مهدوی ابهری دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ایران در جدیدترین اظهاراتش اعلام کرد. با اشاره به برودت هوا و محدودیت‌های جدید گازی گفت: پتروشیمی‌ها کاملاً دچار محدودیت شدند. گاز اکثر پتروشیمی‌هایی که از گاز متان استفاده می‌کنند قطع هستند.

او با اشاره به اینکه پتروشیمی‌هایی که گاز متان صرف می‌کنند فعلاً از مدار خارج شده‌اند خاطرنشان کرد: در سال گذشته به علت محدودیت‌های گاز ۷۰۰ میلیون دلار عدم النفع برایمان به دنبال داشت.

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ایران با اشاره به ناترازی گاز در کشور اضافه داد: فریادهایی که ما می زنیم برای سرمایه گذاری در میادین گازی، مصرف بهینه و صرفه‌جویی به دلیل این است که لطمه‌ای به تولید وارد نشود در حالی که باید سال‌های گذشته به آن فکر می‌کردیم

او اضافه کرد: تأسف ما این است که مسؤولین وزارت نفت اعم از مسئولین گذشته و فعلی باید پاسخگو باشند. چرا به این مسائل فکر نکردند و به بخش خصوصی اجازه سرمایه گذاری ندادند زیرا زمانی که سرمایه گذار خارجی امکان سرمایه گذاری ندارد به بخش خصوصی اجازه ورود دهید.

منبع: مهر

نفت و پتروشیمی
شناسه : 410905
لینک کوتاه :

1 دیدگاه

  1. شما باید از خود بپرسید بدون مطالعه و بی حساب هر جایی جوی آب و سرزمین بکری دیدید شروع به ساخت پتروشیمی نمودید اگر حساب واقعی در کار بود باید شما را بجرم تخریب منابع کشور پاسخگو کنند قرار نیست بدلیل داشتن منابع گاز آنرا مفت در اختیار کارخانجات پتروشیمی فرار دهند تمامی صنایع اههم از خصولیتی و دولتی باید با نرخ فوب گاز خریداری کنند و به نرخ بین‌المللی دریافت نمایند .متاسفانه شما صنایع پتروشیمی را با مددجویان کمیته امداد یکی میدانید که باید از سرمایه کل جامعه کسر و به آنها کمک کرد که عین موضوع کاملا حق خوری و ظالمانه می‌باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا