آخرین اطلاعیه درباره انتقال سهام عدالت به وراث اعلام شد

سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، اطلاعیه‌ای درباره ورّاث متوفیان سهام عدالت منتشر کرد.

به گزارش سرویس بورس جهان صنعت نیوز، سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: سامانه میراث برای ثبت‌نام ورّاث متوفیان سهام عدالتی که بعد از ۳۱ تیرماه ۱۳۹۹ فوت کرده‌اند، هنوز بازگشایی نشده است.

متن اطلاعیه سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به این شرح است:

«مطابق با مصوبه شورای‌عالی بورس از آنجایی‌ که مالیات بر دارایی مشمول متوفیان سهام عدالت بعد از تاریخ ۳۱ تیر ۱۳۹۹ می‌شود، لذا این شرکت در تلاش برای ایجاد بستر مناسب غیر حضوری برای پرداخت مالیات است و به محض حصول نتیجه نهایی از سازمان امور مالیاتی کشور، اطلاع‌رسانی مقتضی در این خصوص صورت خواهد گرفت.

درحال‌حاضر تا اطلاع ثانوی تنها برای متوفیان با تاریخ فوت قبل از ۳۱ تیر ۱۳۹۹ که سهام عدالت غیرمستقیم داشتند امکان تشکیل پرونده تقسیم سهام عدالت در دفاتر شرکت‌های کارگزاری و بانک‌های منتخب وجود دارد.»

ثبت نام رایگان

براساس این گزارش، هم اکنون سامانه میراث برای متوفیان سال‌های ۱۳۸۴ تا ۳۱ تیرماه ۱۳۹۹ سهام عدالت بازگشایی شده تا فرآیند انتقال سهام به وراث تسریع یابد.

همچنین تمامی فرآیند ثبت نام در سامانه میراث در شعب شرکت‌های کارگزاری و بانک‌های منتخب رایگان بوده و وراث نیازی به پرداخت وجه ندارند.

براساس آخرین اطلاعات شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، بیش از سه میلیون و ۷۰۰ هزار سهامدار سهام عدالت از سال ۱۳۸۴ فوت کرده‌اند که یکی از وراث متوفیان سهام عدالت می‌تواند با مراجعه به ۶ هزار شعبه دفاتر شرکت‌های کارگزاری و یا بانک‌های منتخب ازجمله (ملی ایران، ملت، پارسیان و تجارت) فرآیند انتقال سهام را انجام دهد.

ایسنا

بورس
شناسه : 411194
لینک کوتاه :

۳ دیدگاه

  1. شرکت بهمن موتور نمی خواهد ماشین خودشو بدهد متقاضیان را حواله شرکت های دیگه میکند آخه واقعا این درسته بعد یک سال از حق خودتون کوتاه نیاید شرکت باید با قیمت قبلی و با فراخوان خودش خودرو تحویل بدهد وگرنه با اعتراضات بیشتر مواجه خواهد شد و جریمه ستگین یا تعطیلی شرکت منجر شود.

  2. سلام … فرمودید از صفر تا صد رایگان است…کسی در این کشور وجود ندارد ..پیگیری کند چرا پیشخوان دولت..هرکدام دکانی باز کرده هزینه ۳۳۰هزارتومانی برای هر فرد وراث میگیرند

  3. برخی از وراث سالهای قبل حق و حقوق خود را از سهام عدالت متوفیان دریافت کرده و در دفتر اسناد رسمی اعلام نموده اند ولی متاسفانه در ثبت نام جدید هیچ مطلبی برای این گونه ورثه‌ها عنوان نشده و دوباره به آنها اجازه داده شده که از سهام عدالت دریافت کنند در واقع مجدداً سهمی اضافه برای آنها منظور گردد لطفاً سریعاً به این موضوع رسیدگی فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا