سقوط شاخص دلار و صعود ۴۰ دلاری قیمت طلا

قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی در ساعات اخیر عصر جمعه ۱۱ اسفند ماه و پس از افت شاخص دلار در نتیجه انتشار اخبار منفی از وضعیت اقتصادی آمریکا، با حدود ۴۰ دلار افزایش به بالای ۲۰۸۰ دلار افزایش یافت.

به گزارش سرویس طلا و ارز جهان صنعت نیوز، قیمت هر اونس طلا که طی یک هفته اخیر در کانال ۲۰۳۰ دلاری در نوسان بود، روز پنجشنبه ۱۰ اسفند ماه با رشد حدود ۱۰ دلاری به کانال ۲۰۴۰ دلار رسید.

بازار طلا روز جمعه ۱۱ اسفند تا حدود ساعت ۱۸:۳۰ به وقت تهران در کانال ۲۰۴۰ دلار در نوسان بود اما پس از این ساعت، جهش نرخ جهانی آغاز شد و تا لحظه تنظیم خبر، نرخ اونس جهانی به بالای ۲۰۸۰ دلار رسید.

مشاهدات نشان می‌دهد علت جهش نرخ اونس جهانی، سقوط ناگهانی شاخص دلار است. انتشار اخبار منفی از شاخص مدیران خرید (شامخ) در آمریکا، باعث ریزش شاخص دلار و در نتیجه افزایش بهای اونس جهانی شده است.

آمار جدیدی که ساعاتی قبل منتشر شد نشان می‌دهد شاخص مدیران خرید (شامخ) در آمریکا از ۴۹.۱ در ماه گذشته (ژانویه) به ۴۷.۸ در فوریه کاهش یافته است. افت غیرمنتظره شامخ در آمریکا در حالی بود که تحلیلگران انتظار داشتند این شاخص در ماه فوریه به ۴۹.۵ افزایش یابد.

ایرنا

 

طلا و ارز
شناسه : 411360
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا