سبزی بهار در بورس تهران

شاخص کل بورس در پایان دادوستدهای امروز با ۱۷ هزار و ۲۵۵ واحد رشد به ۲ میلیون و ۲۵۳ هزار و ۶۰۵ واحد رسید.

به گزارش سرویس بورس جهان صنعت نیوز، آمار معاملات بازار سهام نشان می‌دهد که در پایان دادوستدهای امروز دوشنبه ۶ فروردین، همه شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند و به طور میانگین با ۰.۸۷ درصد افزایش را به ثبت رساندند.

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص‌های بورس با رشد روبرو شدند به طوری که شاخص کل با ۱۷۲۵۵ واحد رشد معادل ۰.۷۷ درصد به ۲ میلیون و ۲۵۳ هزار و ۶۰۵ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۳۵۹۴ واحد افزایش معادل ۰.۷۷ درصد به ۴۶۹ هزار و ۴۹۵ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۸۹۶۳ واحد رشد معادل ۱.۱۸ درصد به ۷۶۷ هزار و ۷۱ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۵۰۳۶ واحد افزایش معادل ۱.۱۸ درصد به ۴۳۰ هزار و ۹۸۶ واحد، شاخص آزاد شناور با ۱۹۰۰۶ واحد رشد معادل ۰.۶۵ درصد به ۲ میلیون و ۹۲۶هزار و ۱۵ واحد، شاخص بازار اول با ۱۲۹۲۵ واحد افزایش معادل ۰.۷۴ درصد به یک میلیون و ۷۶۲هزار ۹۴۹ واحد و شاخص بازار دوم با ۳۳۸۳۸ واحد رشد معادل ۰.۸۱ درصد به ۴ میلیون و ۱۹۹هزار و ۵۵۵ واحد رسید.

از سویی دیگر، امروز نمادهای «کچاد با ۱۵۳۱، نوری با ۱۱۳۳، بوعلی با ۹۸۰، تاپیکو با ۷۸۹، خساپا با ۷۰۴، وغدیر با ۶۸۴ و شبهرن با ۵۶۵» واحد بیشترین تاثیر مثبت را در روند شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نمادهای پرتراکنش و ارزش معاملات

این گزارش می‌افزاید، ۷ نماد پرتراکنش شامل «خودرو، خساپا، فولاد، شستا، وپارس، شپنا و خگستر» بودند. در پایان دادوستدهای روز جاری بورس، در ۴۵۹هزار ۴۴۳ نوبت معاملاتی مجموع ارزش معاملات «سهام و حق تقدم، صندوق سهامی و صندوق درآمد ثابت» به ۸ هزار و ۲۱۲ میلیارد تومان رسید. به تفکیک ارزش سهام و حق تقدم شامل «۴۵۷۳» میلیارد تومان، صندوق سهامی شامل «۱۷۰۶» میلیارد تومان و صندوق درآمد ثابت شامل «۱۹۳۳» میلیارد تومان بود.

گفتنی است، در پایان معاملات امروز، شاخص فرابورس (آیفکس) نیز با ر شد ۲۰۱ واحدی به ۲۶ هزار و ۳۲ واحد رسید. نمادهای «شگویا با ۳۰، آریان با ۲۰، فغدیر با ۱۸، تجلی با ۱۶، انتخاب با ۱۰ و دماوند با ۸ » واحد بیشترین تاثیر مثبت و نماد «وسپهر با (۱۰)» واحد بیشترین تاثیر منفی را در شاخص این بازار داشتند.

سنا

بورس

شناسه : 415762
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا