چند داروخانه در توزیع شیرخشک تخلف کردند؟

سرپرست اداره کل امور فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو، در ارتباط با وضعیت عرضه شیرخشک در سطح داروخانه‌های کشور، توضیحاتی داد.

به گزارش سرویس اجتماعی و فرهنگی جهان صنعت نیوز، علیرضا رستمی گفت. بر اساس آمار سامانه تیتک، ۹۸ درصد داروخانه‌ها نسبت به ثبت شیرخشک اقدام می‌کند.

وی افزود: کمتر از ۲ درصد داروخانه‌ها نسبت به ثبت سامانه‌ای شیرخشک اقدام نکرده‌اند. که سهمیه شیرخشک آنها موقتاً قطع شد. و ۸۵ درصد این تعداد با ارائه تعهد سهمیه شیرخشک خود را مجدداً دریافت کردند.

رستمی گفت: در طرح نظارتی سازمان غذا و دارو در حوزه شیرخشک از ۲۰ مهر تا پایان سال ۱۴۰۲، حدود ۲۷ هزار و ۷۰۰ بازرسی از حدود ۱۵ هزار داروخانه انجام شده به طوری که هر داروخانه به طور میانگین ۱.۷ بار مورد بازرسی قرار گرفته است. از این میان ۱۴۷ مورد منجر به تشکیل پرونده تعزیرات شده است.

وی افزود: گرانفروشی و احتکار صرفاً در کمتر از ۵ دهم درصد از داروخانه‌های کشور گزارش شده است.

منبع: مهر

اجتماعی و فرهنگی

شناسه : 416314
لینک کوتاه :

۳ دیدگاه

  1. مسیولین راهنمایی و رانندگی بگویندچراراننده اتومبیلی چندملییاردی وخارجی وباایمنی کامل بعلت جاده های غیراستاندارد ایران بایدملزم باشدباسرعت اتومبیل های خارج آزرده داخلی حرکت‌کند.؟چرابایدبامثلایک اتومبیل بنز مسیر ۱۰۰۰کیلومتری را بالای ۱۰ساعت برویم؟پس اجازه دهید مثل قدیم‌باشتر حرکت کنیم

  2. والا هروقت می خواهند از مردم پولی بگیرند مثل جریمه،آب،برق،گاز کشورهای پیشرفته جهان را مثال می زنند ولی هر وقت قرار شد حقوق کارمندان و کارگران را افزایش دهند از کشورهای بورکینافاسو الگو می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا