هشدار پلیس راهور به رانندگان

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت که رانندگان در صورت خرابی خودرو باید جهت هشدار به دیگر رانندگان علایم ایمنی و هشداردهنده را در فاصله حداقل ۷۰ متری نصب کنند.

به گزارش سرویس اجتماعی و فرهنگی جهان صنعت نیوز، سرهنگ علی اصغر شریفی، رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت: چنانچه خودرویی در بزرگراه‌ها خراب و یا دچار نقص فنی شد رانندگان باید بلافاصله به منظور اطلاع رسانی به دیگر رانندگان حتماً از مثلث خطر و علائم هشداردهنده استفاده کرده تا حادثه را به کمترین میزان خود برسانند.

وی افزود: اگر خودرویی دچار مشکل و نقص فنی شود و قرار است در حاشیه بزرگراه و آزادراه متوقف شود، باید در قسمت خطوط اضطراری یا جایی که با تابلو محل پارک مشخص شده یا در شانه خاکی بایستد. برای این کار باید این خودرو به منتهی علیه سمت راست و در قسمت‌های خط اضطراری با زدن فلاشر متوقف شود. همچنین با نصب علائم به فاصله حداقل ۷۰ متری اقدام نماید تا خودرویی از پشت با آنان برخورد نکند.

سرهنگ شریفی افزود: توقف در حاشیه بزرگراه طبق ماده ۱۵۹ آئین نامه ممنوع است. چنانچه خودرویی به هر علتی متوقف و یا خراب شد باید در فاصله‌ای مناسب جهت اطلاع دیگر رانندگان و جلوگیری از بروز حوادث ناگوار از مثلث شبرنگ استفاده نماید. بعد از تصادفات مخصوصاً تصادفات منجر به جرح و فوت ضمن حفظ خونسردی حتماً و در مرحله اول با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرند.

سرهنگ شریفی از رانندگان خواست در حاشیه بزرگراه به هیچ عنوان توقف نکنند. در صورت خرابی خودرو به این نکته توجه داشته باشند که برای اطلاع دیگر رانندگان از این موضوع و جلوگیری از بروز سوانح و تصادفات حتماً نسبت به استفاده از علائم هشدار دهنده و مثلث خطر در فاصله‌ای مناسب استفاده کنند.

مهر

اجتماعی و فرهنگی
شناسه : 416354
لینک کوتاه :

1 دیدگاه

  1. اول یک فکری به حال جاده های دربداغون کشور بکنید بعد جرایم رو اضافه کنید،
    اول خودروهاتون رو بروز رسانی کنید بعد جرایم رو اضافه کنید ،
    اول نیت و اراده خودتونو بر اصلاح بگذارید ، نه اینکه قصد داشته باشید کسری بودجه سالیانه رو از محل جرایم تامین کنید،
    متاسفانه ، جاده ها همگی مشکل دارند،ماشینها مشکل دارند،فرایندها مشکل دارند ، کسی هم بفکر اصلاح این مشکلات و ایرادات نیست و یا اگه هم هست اونقدر در مقابلش سد درست. میکنن که ادمو پشیمون میکنه،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا