حداقل و حداکثر نرخ ورود به محدوده طرح ترافیک اعلام شد

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران گفت: در طرح ترافیک سال ۱۴۰۳، خودروهای برقی و هیبریدی در صورت ثبت خودرو در دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری، معاف از پرداخت عوارض طرح ترافیک و آلودگی هوا هستند.

به گزارش سرویس اجتماعی و فرهنگی جهان صنعت نیوز، اجرای طرح ترافیک طبق روال گذشته از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۸ در روزهای شنبه تا پنج‌شنبه از امروز ۱۴ فروردین ماه در تهران آغاز شد. بر این اساس شهروندان در صورت نیاز به حضور در محدوده طرح ترافیک نسبت به رزرو مجوز ورود به این محدوده به صورت روزانه یا هفنگی از طریق اپلیکیشن‌های مورد تأیید شهرداری اقدام کنند.

اسفندیار افندی‌زاده؛ مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، در این‌باره با بیان اینکه نرخ پایه عوارض سال ۱۴۰۳ مبلغ ۷۵هزار تومان تعیین شده است. گفت: نخستین ورود و آخرین خروج خودروها ملاک محاسبه میزان پرداختی عوارض تردد در محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا است.

وی افزود: داشتن معاینه فنی برتر نیز ملاک تاثیر گذاری بروی قیمت تمام شده تردد است. اگر خودرویی با معاینه فنی برتر پس از ساعت ۱۰:۰۰ وارد محدوده و قبل از ساعت ۱۶:۰۰ از محدوده خارج شود باید مبلغ ۶۳ هزار تومان به ازای هر روز تردد در محدوده طرح ترافیک و ۳۱هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر روز تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا پرداخت کند.

افندی‌زاده تصریح کرد: خودروهایی که دارای معاینه فنی برتر هستند. اگر قبل از ساعت ۱۰ وارد محدوده و قبل از ساعت ۱۶:۰۰ از محدوده خارج شود باید مبلغ ۹۰ هزار تومان به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک و ۴۵هزار تومان به ازای هر روز در محدوده کنترل آلودگی هوا بپردازد.

خودروی دارای معاینه فنی برتر و معاینه فنی عادی

️ مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران خاطرنشان کرد: اگر خودروی دارای معاینه فنی برتر قبل از ساعت ۱۰:۰۰ وارد و بعد از ساعت ۱۶:۰۰ از محدوده طرح خارج شود. باید مبلغ ۱۳۵هزار تومان به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک و ۶۷ هزارو ۵۰۰ تومان به ازای هر روز تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا بپردازد. ️همچنین اگر خودرو دارای معاینه فنی برتر بعد از ساعت ۱۰:۰۰ وارد و بعد از ساعت ۱۶:۰۰ از محدوده خارج شود. باید مبلغ ۹۰ هزار تومان به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک و ۴۵ هزارتومان به ازای هر روز تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا بپردازد.

وی با تاکید بر اینکه در صورت داشتن معاینه فنی عادی به تعرفه‌های فوق مبلغ ۲۵ درصد اضافه خواهد شد. گفت: خودروهای برقی و هیبریدی در صورت ثبت خودرو در دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری، معاف از پرداخت عوارض طرح ترافیک و آلودگی هوا هستند.

️ مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران همچنین از اختصاص تخفیف ۹۰ درصدی به افراد دارای بیماری خاص یا معلولیت هستند خبر داد. افزود: این افراد می‌توانند با مراجعه به نهادهای تحت پوشش، نسبت به دریافت سهمیه خود اقدام کنند.

افندی‌زاده عنوان کرد: برای ساکنین محدوده طرح ترافیک و آلودگی هوا هم مانند سال گذشته تسهیلاتی ارائه می‌شود. مالکان و مستاجران با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری می‌توانند از تسهیلات تعیین شده همانند گذشته استفاده کنند.

بسته های زمان‌دار تردد در محدوده طرح ترافیک

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران در پایان به بسته های زمان‌دار تردد در محدوده طرح ترافیک اشاره کرد. افزود: برای خودروهای دارای معاینه فنی عادی بسته های یک ماهه، سه ماهه و ۶ ماهه به ترتیب مبلغ یک میلیون ۶۵۵ هزارو ۳۰۰ تومان، ۴میلیون ۴۸۵هزار و ۷۰۰ تومان و ۸ میلیون ۴۴۳هزار و ۳۰۰ تومان می باشد و در مورد خودروهای دارای معاینه فنی برتر مبلغ بسته های یک ماهه، سه ماهه و ۶ ماهه به ترتیب برابر با یک میلیون و ۳۲۴هزارو‌ ۲۰۰ تومان، ۳میلیون ۵۸۸ هزارو ۶۰۰ تومان و ۶ میلیون ۷۵۴ هزار و ۶۰۰ تومان است.

️ لازم به توضیح است خرید بسته‌های زمان‌دار از طریق سامانه و اپلیکیشن های مورد تایید شهرداری تهران برای شهر‌وندان امکان‌پذیر است.

منبع: تسنیم

اجتماعی و فرهنگی

شناسه : 416658
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا