تخفیف برای صدور پروانه‌های ساختمانی در بافت فرسوده تهران

مدیرکل راه وشهرسازی استان تهران گفت: برای نوسازی واحد‌های مسکونی در بافت فرسوده تخفیف‌های ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی در نظر گرفته شده است.

به گزارش سرویس مسکن جهان صنعت نیوز، حسین جنتی مدیرکل راه وشهرسازی استان تهران گفت. مجموعه شهرداری‌ها و دولت در قالب بسته‌های تشویقی باید حمایت مؤثری از ساکنان محلات هدف بافت فرسوده داشته‌باشند. در قانون و در برنامه ششم این مسئله به وضوح آمده است. همچنین در قانون حمایت از احیا و بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده شهری وزارت خانه‌های راه و شهرسازی و کشور همچنین شهرداری‌ها در سطوح مختلف مجری بازآفرینی شهری هستند.

وی ادامه داد: در سطوح محلی شهرداری‌ها مسئول نوسازی بافت‌های فرسوده هستند. و در قالب سه سطح ستاد بازآفرینی شهری ملی، استانی و شهرستانی با یکدیگر کار می‌کنیم.

جنتی اظهار کرد: در سطح ملی شخص رئیس‌جمهور رئیس ستاد ملی بازآفرینی بوده و وزیر راه و شهردار نایب رئیس آن هستند. و سیاست‌گذار و دبیرخانه این ستاد به شرکت بازآفرینی شهری ایران محول شده. و در سطح استان، ریاست آن بر عهده استانداران و در سطح شهرستان بر عهده فرمانداران است.

بسته نوزده بندی شهرسازانه تشویقی

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه در سه حوزه بسته نوزده بندی شهرسازانه تشویقی تعریف شده‌است. گفت: حوزه اول مربوط به تسهیلات اداری کاری و در رابطه با مجوز صدور پروانه و تراکم ساخت توسط شهرداری‌ها هستند.

وی افزود: در حال حاضر شهرداری‌ها برای صدور پروانه ساختمانی مکلف هستند تا ۵۰ درصد تخفیف بدهند که می‌توانند ۱۰۰ درصد را هم تخفیف دهند و معادل آن جزو مطالبات شهرداری‌ها از دولت هست و دولت پرداخت خواهد کرد.

اوگفت: زمان صدور پروانه ساختمانی به‌طور متوسط بیش از ۶ ماه طول می‌کشد که طبق مصوبه شورای‌عالی اداری، شهرداری‌ها باید ظرف دو هفته برای متقاضیان در محدوده بافت‌های ناکارآمد شهری پروانه ساخت صادر کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسکن
شناسه : 416958
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا