اخبار جدید از قابلیت فروش سهام عدالت

بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در وزارت اقتصاد با تایید دولت،‌در سال جاری مدیریت شرکتهای سهام عدالت استانی به صورت کامل به بخش غیر دولتی واگذار خواهد شد.

به گزارش سرویس بورس جهان صنعت نیوز، چندی قبل رئیس سازمان بورس در خصوص تعیین تکلیف نمادهای استانی سهام عدالت، اعلام کرده بود، مقرر شده که همزمان با برگزاری مجامع شرکتهای مذکور در ۳۱ استان کشور، بازگشایی نماد شرکتها به صورت تدریجی انجام شود و فروش اتفاق افتد، فعلا برنامه‌ای برای فروش سهام عدالت در دستور کار نیست. در همین خصوص مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس اعلام کرده بود، فعلا شورای عالی بورس در خصوص بازگشایی نماد شرکت‌های استانی تصمیم گیری نکرده است و در گام اول باید مجامع عمومی این شرکتها  برگزار شود.

آخرین بار در سال ۱۴۰۰ و در دولت دوازدهم  موضوع تعیین تکلیف هییت مدیره شرکتهای سهام عدالت ۳۱ استان در در دستور کار قرار گرفت که به دلیل طرح برخی ابهامات از جمله مباحثی مثل حضور بازنشستگان دولتی در هییت مدیره این شرکتها موضوع از مسکوت ماند.

اما حالا وزیر اقتصاد در راستای تحقق شعار سال و حضور اقشار مختلف مردم در مدیریت نهادهای اقتصادی از خروج کامل دولت از مدیریت شرکتهای سهام عدالت استانی خبر داده است.

بر اساس اعلام وزیر اقتصاد تا پایان سال جاری هییت مدیره تمام شرکتهای سهام عدالت استانی به مردم واگذار شده و دولت و مجموعه وزارت اقتصاد از این حوزه مدیریتی خارج خواهد شد.

 خبرآنلاین

بورس
شناسه : 418479
لینک کوتاه :

1 دیدگاه

  1. رئیس برنامه و بودجه خود یکی از دستندرکار پارسال برای افزایش قیمت و ندادن پول به کشاورزان بود حالا میخواهد پیگیر پول کشاورزان باشد. یعنی امسال هم بازی پارسال را میخواهند سر کشاورز پیاده کنند.
    کشاورز فقط مجبور باشد یا جایی برای انبار کردن نداشته باشد که گندمش را به قیمت مفت و مجانی ۱۷/۵۰۰ به دولت بفروشد. وگرنه یه قیمت با دلار ۶۵ هزار تومانی بگیرید متوجه تفاوت زیاد قیمت با کشورهای حاشیه میشوید.۱۷ تومان کجا قیمت ۵۵ تومان کجا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا