چت بات هوش مصنوعی به اینستاگرام هم اضافه شد

ظاهراً این قابلیت هوش مصنوعی از طریق نوار جستجوی اینستاگرام یا بخش پیام‌های خصوصی آن قابل دسترس خواهد بود.

به گزارش سرویس دانش و فناوری جهان صنعت نیوز، روز گذشته در گزارشی اعلام شده بود که چت‌بات هوش مصنوعی متا با نام Meta AI برای برخی کاربران منتخب واتس‌اپ در دسترس قرار گرفته است. حالا برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی از اضافه‌شدن این چت‌بات هوش مصنوعی به اینستاگرام خبر داده‌اند.

اولین بار یکی از توسعه‌دهندگان اپل با انتشار تصویر زیر در شبکه اجتماعی ایکس ادعا کرده که در اینستاگرام به Meta AI دست پیدا کرده است.

دسترسی به چت‌بات هوش مصنوعی متا در اینستاگرام

یکی از سخنگویان متا به Engadget اعلام کرده است:

«تجربیات مبتنی بر هوش مصنوعی ما در مراحل مختلف توسعه قرار دارند. ما درحال آزمایش طیفی از آن‌ها به صورت عمومی با ظرفیت محدود هستیم.»

بنابراین این ویژگی هنوز برای تمام کاربران قابل دسترس نیست. هرچند TechCrunch در گزارش خود اشاره‌کرده که در نوار جستجوی اینستاگرام به هوش مصنوعی Meta AI دسترسی پیدا کرده است، اما انگجت می‌گوید که این ویژگی در بخش پیام‌های خصوصی اینستاگرام نمایش داده شده است.

در هر صورت، با ضربه‌زدن روی این ویژگی، کاربران می‌توانند درست مانند مکالمات خود با دوستان‌شان، با هوش مصنوعی متا نیز مکالمه داشته باشند. خبرنگار انگجت توضیح می‌دهد: از Meta AI خواسته تا ریلزهایی از گربه‌ها را به او نشان دهد. چت‌بات متا نیز به‌سادگی این کار را انجام داده است.

نکته قابل‌توجه دیگر منوی همبرگری چت‌بات است که با ضربه‌زدن روی آن، صفحه زیر نمایش داده خواهد شد. در آن لیستی از اقداماتی که Meta AI می‌تواند انجام دهد به کاربر نمایش داده می‌شود.

متا نیز مانند سایر غول‌های فناوری در حال اضافه‌کردن قابلیت‌های هوش مصنوعی به سرویس‌های خود است. هم‌اکنون درحال توسعه قابلیت‌های هوش مصنوعی متفاوت دیگری برای آن‌ها است. اخیراً در گزارش دیگری به توسعه قابلیت هوش مصنوعی برای نوشتن متن استوری‌های اینستاگرام اشاره شده بود.

دیجیاتو

دانش و فناوری
شناسه : 418686
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا