ضوابط و مقررات توزیع اینترنتی دارو تدوین شد

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی گفت: ضوابط و مقررات فعالیت سکوها و شرکت‌های توزیع سکوها و شرکت‌های توزیع الکترونیکی دارو تدوین شد.

به گزارش سرویس صنعت و معدن جهان صنعت نیوز، امین کلاهدوزان رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با اشاره به حمایت از سکوها و شرکت‌های توزیع دارو، تصریح کرد. کسب و کارهای حوزه دارو در زیست‌بوم تجارت الکترونیکی در جهان سابقه مشخصی دارند. و در کشور ما هم چند سالی هست که این فعالیت توسط شرکت‌های دانش‌بنیان در حال انجام بوده. و البته تجربه بسیار موفقی است.

وی در ادامه افزود: موضوع اصلی که در این مدت مطرح بوده است. تنظیم ضوابط و مقرراتی بود که برای فعالیت این کسب و کارها لازم است. که اتفاق بیافتد.

رئیس مرکز مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با اشاره به تنظیم ضوابط و مقررات این حوزه، گفت. با توجه به اینکه دارو با سلامت مردم در ارتباط است. مسئولان وزارت بهداشت نکات درستی را مطرح کردند. که باعث طولانی شدن وضعیت تنظیم این ضوابط شده بود. که با پیگیری‌های صورت گرفته، ضوابط تنظیم شد و وزارت بهداشت نیز این شرایط را پذیرفت.

یک برنامه راهبردی و مهم

وی تاکید کرد: این اقدام یک برنامه راهبردی و مهم بود که در راستای تکریم، تسهیل و تسریع امور مردم صورت گرفت.

کلاهدوزان با اشاره به تجربه‌های موفق واگذاری امور دولتی به مردم، تصریح کرد: تجربه‌های موفق در اوایل انقلاب اسلامی و سایر ایام نشان داده است در هر حوزه‌ای که از ظرفیت‌ها و مشارکت مردمی استفاده شده به مراتب دستاوردهای قابل توجهی بدست آمده است.

وی در ادامه، افزود: اقدام فوق نیز در راستای نامگذاری سال جاری به جهش تولید با مشارکت مردم بوده است و کمک می‌کند تا کسب و کارها و بخش خصوصی در این مسیر همراه شده و فعالیت در این حوزه قطعا برای مردم آورده‌های بسیاری خواهد داشت.

دستاوردهای حضور کسب و کارها

رئیس مرکز مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با اشاره به دستاوردهای حضور کسب و کارها در زمینه توزیع دارو، گفت: مهم‌ترین مسئله ایجاد شده در این زمینه، سهولت در دسترسی به انواع دارو در میان انواع داروخانه‌های یک منطقه جغرافیایی است.

وی در پایان با تاکید بر مسئله شفافیت در توزیع دارو، اظهار داشت: شفافیت در مسئله توزیع دارو با حضور و فعالیت این کسب و کارها، دیگر دست‌آورد مهمی است که شاهد آن خواهیم بود.

منبع: تسنیم

صنعت و معدن
شناسه : 419007
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا