ساعت آغاز و جزئیات سومین حراج شمش طلا مبادله‌ای

سومین جلسه حراج شمش طلای استاندارد در سال جدید از ساعت ۱۲ امروز سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳، برگزار می شود.

به گزارش سرویس طلا و ارز جهان صنعت نیوز، بر اساس شیوه‌ نامه نحوه برگزاری حراج حضوری شمش طلا استاندارد در مرکز مبادله ارز و طلای ایران مورخ ۹ بهمن ماه ۱۴۰۲، هجدهمین (سومین جلسه سال جدید)جلسه حراج شمش طلای استاندارد امروز سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳، برگزار می شود.

زمان برگزاری حراج شمش طلا در مرکز مبادله

زمان جلسه حراج از ساعت ۱۲:۰۰ الی ۱۶:۰۰ است و وجه الضمان مبلغ ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال ( ۳،۵۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال) به ازای هر قطعه شمش طلای استاندارد است. متقاضی خرید می توانست  تا ساعت ۲۴ روز دوشنبه مورخ ۲۷ فروردین ماه ۱۴۰۳ مبلغ وجه الضمان را پرداخت کند. گفتنی است، مبلغ وجه الضمان باید به حساب واسط مرکز مبادله ارز و طلای ایران، مشروط به تایید واریز وجه از سوی این مرکز واریز شود.

تا کنون در ۱۷ حراج برگزار شده در مرکز مبادله ارز و طلای ایران در مجموع ۲۲۰۹ کیلو شمش طلای یک کیلویی به فروش رسیده است.

طی جلسه معاملاتی قبل و در دو عرضه عمده و خرد، مجموعا ۲۹۰ قطعه شمش طلای استاندارد از سوی صادرکنندگان عرضه شد. ولی در نهایت هفدهمین حراج شمش طلا در مرکز مبادله ارز و طلای ایران با معامله ۱۲۴  قطعه شمش یک کیلوگرمی به پایان رسید. میانگین قیمت شمش های طلای معامله شده در این روز،  ۴ میلیارد و ۷۴۸ میلیون تومان به ثبت رسید.

در شانزدهمین حراج نیز  که روز  یکشنبه ۱۹ فروردین ماه ۱۴۰۳  برگزار شد در دو عرضه عمده و خرد، مجموعا ۲۷۲ قطعه شمش طلای استاندارد از سوی صادرکنندگان عرضه شد.  اما در نهایت ۲۴۶  قطعه شمش طلای استاندارد یک کیلوگرمی با عیار ۹۹۵  فزوخته شد.میانگین قیمت شمش های طلای معامله شده در این روز،  ۴ میلیارد و ۷۶۸ میلیون تومان  به ثبت رسید.

تسنیم

طلا و ارز
شناسه : 419348
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا