وقع انفجارهای مهیب در پایگاه نظامی حشدالشعبی در بغداد

منابع خبری از وقوع انفجار در یک پایگاه نظامی متعلق به نیروهای حشدالشعبی و ارتش عراق خبر داده‌اند.

به گزارش سرویس سیاسی جهان صنعت نیوز، شبکه المیادین از وقع انفجارهای مهیب در پایگاه نظامی موسوم به پایگاه کالسو در جنوب بغداد که پایگاه مشترک نیروهای ارتش، پلیس فدرال و نیروهای حشدالشعبی خبر داده است.

رویترز نیز به نقل از منابع ارتش عراق مدعی شده است که این انفجار در پایگاه مورد استفاده نیروهای حشد الشعبی صورت گرفته است.

خبرگزاری فرانسه هم به نقل از منابع امنیتی عراق گزارش داده است که بر اثر انفجار و بمباران یک پایگاه نظامی در عراق، حداقل یک نفر جان خود را از دست داده و تعدادی زخمی شدند.

انفجاری در مقر نیروهای حشدالشعبی در پایگاه نظامی کالسو 

در همین حال بسیج مردمی عراق اعلام کرد: انفجاری در مقر نیروهای حشدالشعبی در پایگاه نظامی کالسو در منطقه المشرو در بزرگراه شمال استان بابِل رخ داد.

بلافاصله تیم تحقیقاتی در محل حاضر شد و این انفجار خسارات مادی و جراحاتی را به‌همراه داشت که پس‌از تکمیل تحقیقات اولیه جزئیات را منتشر خواهیم کرد.

العهد اعلام کرده است که دست‌کم ۸ نفر در انفجار پایگاه کالسو زخمی شدند.

همچنین رئیس کمیتۀ امنیتی فرمانداریِ بابِل نیز اعلام کرد که ۵ انفجار بر اثر حملات هواپیماهای بدون سرنشین به پایگاه نیروهای بسیج الحشد الشعبی رخ داده؛ حجم آتش‌سوزی به‌دلیل وجود درختان در اطراف پایگاه بوده.

مدیر دفتر المیادین در بغداد گزارش داده که این حملات تجاوزکارانه ورودی اصلی پایگاه کالسو، یک گاراژ خودرو و دو دفتر نیروهای حشدالشعبی را هدف قرار داده و شدت حملات قوی بوده است.

مدیر المیادین همچنین توضیح داده که ترافیک هوایی هواپیماهای آمریکایی در آسمان عراق طبق معمول فعال است و یک هواپیمای سوخت رسان در حریم هوایی عراق مشاهده شده است.

وی همچنین گفته که این مقر حشد الشعبی با سه حمله مورد هدف قرار گرفته است و حداقل ۳ نفر مجروح شده‌اند.

آمریکا هیچ حمله‌ای در داخل خاک عراق انجام نداده است

اما فرماندهی مرکزی آمریکا در غرب آسیا (سنتکام) مدعی شد که آمریکا هیچ حمله‌ای در داخل خاک عراق انجام نداده است.

ساعتی بعد از وقوع این انفجارها شبکه پی‌.بی‌.اس به نقل از یک مسئول آمریکایی گزارش داد که ارتش آمریکا در منطقه‌ای که حادثه در آن رخ داده، هیچ گونه فعالیتی نداشته است.

پس از ساعاتی رئیس کمیته امنیتی استان بابل عراق، از شهادت یک نیروی گردان زرهی و مجروح شدن ۶ نفر دیگر در انفجار بامداد امروز خبر داد

دبیرکل کتائب سید الشهداا عراق نیز گفت: به کسانی که در حمله به نیروهای حشد الشعبی دست داشتند حتماً پاسخ داده می‌شود.

مهر

سیاسی
شناسه : 419952
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا