بازی قیمت تضمینی گندم امسال هم تکرار می‌شود؟

رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: علی رغم پیگیری‌های مکرر، تاکنون جایزه گندم توسط رئیس‌جمهور اعلام نشده است.

به گزارش سرویس کشاورزی جهان صنعت نیوز، عطااللّه هاشمی گفت: علی رغم پیگیری های مکرر و نامه نگاری های متعدد. هنوز جایزه تحویل گندم توسط رئیس ‌جمهور اعلام نشده است. هرچند گندمکاران چشم انتظار اعلام نرخ خرید هستند.

به گفته او، با توجه به آغاز پیک برداشت، برداشت گندم از ۶ استان در حال انجام است. که با شرایط مساعد بارش و وقوع بارش های نرمال و بالاتر از نرمال و دمای مناسب پیش بینی می شود. که میزان خرید به شرط اصلاح قیمت و پرداخت به موقع مطالبات گندمکاران به بالای ۱۱ میلیون تن برسد.

هاشمی ادامه داد: اگر میزان خرید به طور متوسط در هکتار یک تن افزایش یابد، پتانسیل صادرات حداقل یک میلیون تن به بازارهای هدف وجود دارد.

رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: بنابر آمار متوسط بارش سالانه کشور ما ۲۰۰ میلی متر است که با رعایت برخی الزامات همچون دانش، سرمایه و تکنولوژی امکان افزایش عملکرد در واحد سطح وجود دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کشاورزی
شناسه : 420531
لینک کوتاه :

1 دیدگاه

  1. داستان تکراری و بازی با زندگی گندمکاران و کلاه گندمکاران را برداشتن و شما هم یکی از بازیگردانان این داستان هستید جناب هاشمی. بیخودی وعده به گندمکاران چرا می‌دهید وقتی هیچ دولتمردان بحرفم شما گوش نمیده یا اینکه شما دروغ میگید و کلا یه بازی هست. قیمت گندم کمتر از ۲۷ هزار تومان نیست و خودتان هم دقیقا واقف هستید ولی گندمکاران را مجبور به فروش گندم به دولت کرده اید به بهانه های مختلف. شرم کنید و استعفا بدهید شاید شایسته تر از شما کسی پیدا شد و کاری از دستش بر آمد. ظلم به شریف ترین انسانهای جامعه عواقب بدی برای زندگی شماها خواهد داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا