با توجه به اظهارات وزیر صمت؛

پژو پارس، سامانه یکپارچه خودرو را تعطیل می‌کند!

عباس علی آبادی ضمن واکنش به مباحث مطرح شده در خصوص قیمت پژو پارس در سامانه یکپارچه خودرو، بر حذف این سامانه تاکید کرد.

به گزارش سرویس خودرو «جهان صنعت نیوز»؛ سال گذشته برای متقاضیان پژو پارس در سامانه یکپارچه خودرو امیدوارکننده تمام شد؛ هرچند این افراد نتوانستند به خودروی خود در موعد مقرر برسند اما دعوای ایران خودرو و سازمان استاندارد بر سر تولید خودروی پژو پارس با ورود ابراهیم رئیسی و مجوز ادامه تولید این خودرو پایان یافت.

بر این اساس متقاضیان پژو پارس در سامانه یکپارچه خودرو امیدوار بودند که بالاخره خودروی مورد علاقه خود را دریافت کنند. با این وجود اعلام قیمت پژو پارس برای تکمیل وجه همه را شوک زده کرد.

قیمت پژو پارس ۱۵۰ میلیون تومان گران شد!

در بخشنامه جدید صادر شده توسط ایران خودرو، قیمت پژو پارس برای تکمیل وجه متقضیان سامانه یکپارچه خودرو ۴۴۵ میلیون و ۷۴۲ هزار  و ۳۰۰ تومان اعلام شد. این در حالی اسنت که قیمت پژو پارس در فروش‌های قبلی ۲۹۴ میلیون تومان بوده است.

بر این اساس در سال جاری این اولین محصول ایران خودرو است که مجوز افزایش قیمت گرفته و به نظر می‌رسد برای باقی محصولات خودروسازان نیز این اتفاق خواهد افتاد.

ایران خودرو منتظر افزایش قیمت بود؟!

در این شرایط برخی عنوان کرده بودند که ایران خودرو تعمدا تکمیل وجه متقاضیان پژو پارس در سامانه یکپارچه خودرو را به سال جدید موکول و پس از مجوز افزایش قیمت موکول کرده است. موضوعی که قویا از سوی این شرکت رد شده است. ایران خودرو در اطلاعیه خود اعلام کرده که در راستای مشتری مداری بارها برای متقاضیان شرایط جایگزین خودرو اعلام کرده تا بتوانند در موعد مقرر خودرو خریداری کنند.

واکنش وزیر صمت به قیمت پژو پارس در سامانه یکپارچه خودرو

در این میان عباس علی آبادی، وزیر صمت که امروز به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس رفته بود در خصوص افزایش قیمت پژو پارس گفت: در مورد قیمت پژو پارس هم شورای رقابت مسؤول است و قانونا ما سیاست گذار نیستیم و ما فقط مجری سیاست‌های ابلاغی هستیم.

در حقیقت علی آبادی عملا شورای رقابت را مسئول شرایط ایجاد شده برای متقاضیان پژو پارس در سامانه یکپارچه خودرو عنوان دانست.

سامانه یکپارچه خودرو حذف می‌شود؟

یکی دیگر از مواردی که وزیر صمت مطرح کرد، آینده سامانه یکپارچه خودرو بود.

علی آبادی گفت: سیاست شخصی من این است که ما در وزارت صمت سیاست گذار هستیم و مجری نیستیم. مسؤولین وقت با راه اندازی سامانه یکپارچه خودرو قصد داشتند کمترین تخلف را در فروش خودرو داشته باشیم و حداکثر نظارت اعمال شود.

وی افزود: در حال حاضر به سمتی می‌رویم که اساساً دغدغه خودرو را از دوش مردم برداریم و مردم مستقیم با خودروساز در ارتباط باشند.

به نظر می‌رسد که با قائله ای که در خصوص پژو پارس شکل گرفته، وزارت صمت بیش از گذشته اراده لازم برای حذف سامانه یکپارچه خودرو را بدست آورده است.

 

اخبار برگزیدهخودرو
شناسه : 420541
لینک کوتاه :

۸ دیدگاه

  1. باسلام ما متقاضیان پارسElxزمستان۱۴۰۲اعتراض کامل به افزایش۵۶درصدی قیمت پارس داریم مشکل ایران خودرو بوده پارس ما را قبل از سال نداده حالاتقصیر ما چیست اولویت اول با۲۹۰خودرو گرفته ما۵۳۰بدیم لطفاپیگیری

    1. سلام آقای وزیر ایکاش گفته بودید ما ماشین پارس زمستان رو با ۲۰٪افزایش و بخاطر متقاضی زیاد تبدیل میزنیم وشش ماه بعد ۲۰٪ افزایش میدهیم تدبیری وجود ندارد ضعف نظارت شماست

  2. آقای وزیر این از بی سوادی شما هست و طرف سرمایه دار بودن تا زمان وزیر قبل همین سامانه تا زمانی که فراخوان ها به موقع بود قیمت د بازار به کمترین حد خود یعنی ۴۰۰ رسید اما با آمدن شما عمدا به موقع فراخوان ندادند تا قیمت بالا برود و بهانه شود برای گران کردن آخه شما توانایی ندارید مشکل زمستانی ها چیست شما هنوز اطلاع ندارید که سامانه را برا ۴۰۲ باز نگذاشتند تا ماشین را تغییر دهند ما را به زور نگه داشتند

  3. آقای وزیر اول اطلاعات خود را کامل بعد نظر دهید از اول هم زمستانی ها داد زدند گوش شنوایی نبود اگه همان بهار به ما اجازه تغییر ماشین داده بودند همان بهار ماشین به قیمت روز می خریدیم و یک سال هم وسیله داشتیم با این با کمتر از این مبلغ هم ما در پاییز پژو پارس صفر بر می داشتیم نه حالا که یک سال گذشته و با هزار بدبختی و وام ۲۹۴ را جور بعد یک شبی ۵۴درصد افزایش این منطقی و قانونی هست

  4. شما به عنوان یک رسانه باید مدافع مردم هم باشید.‌ باید مسولان را پاسخگو‌کنید نه اینکه هرکس مسولیتش را به دیگری محول کند.
    این قیمت اعلام‌شده باید برای ثبت نامپجدید باشد نه اولویت های زمستان ۱۴۰۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا