اجرای طرح «مزرعه تابستانی من» در راستای مهارت آموزی دانش آموزان

رئیس اداره کانون‌های فرهنگی تربیتی معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش درباره طرح «مزرعه تابستانی من» گفت: این طرح با نگاه به حرفه خانوادگی، انتقال تجربیات و فرهنگ، اشتغال نسل آینده، کسب مهارت و کارآفرینی دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم اجرا خواهد شد.

به گزارش سرویس اجتماعی و فرهنگی جهان صنعت نیوز، سیدعلی سیدی درباره طرح مزرعه تابستانی من گفت: این طرح با نگاه به حرفه خانوادگی، انتقال تجربیات و فرهنگ اشتغال به نسل آینده، کسب مهارت و کارآفرینی دانش آموزان متوسطه اول و دوم انجام خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه طرح، ویژه دانش‌آموزان روستایی و عشایری و دانش‌آموزانی است که شغل والدینشان کشاورزی یا امکان بهره‌گیری از زمین کشاورزی را دارند، است افزود: دانش‌آموزان علاقمند می‌توانند در ابتدای تابستان قطعه زمینی را حداقل به مساحت ۱۰۰ متر مربع در اختیار بگیرند و نسبت به کاشت برخی از اقلام کشاورزی متناسب با شرایط بومی و محلی با بهره‌گیری از مشاوره و راهنمایی والدین، مهندسین کشاورزی، اطلاعات اینترنتی و سایر صاحب نظران به زیر کشت محصول مورد علاقه ببرند.

رئیس اداره کانون‌های فرهنگی تربیتی معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان در تابستان را از اهداف آموزش و پرورش و دستگاه‌های متولی امور جوانان و نوجوانان در این طرح عنوان کرد و ادامه داد: توجه به حرفه خانوادگی، انتقال تجربیات و فرهنگ اشتغال به نسل آینده، کسب مهارت و کارآفرینی از دیگر اهدافیست که مورد توجه است.

خانی با بیان اینکه طرح مزرعه تابستانی من، با نگاه به اهداف فوق، دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم را تحت پوشش قرار خواهد داد گفت: حداقل ۵۰۰ مزرعه با حضور ۳۵۰۰ دانش‌آموز به انتخاب مدیران مدارس از اول تیرماه تا بیستم شهریورماه در این طرح شرکت می کنند.

ایسنا

اجتماعی و فرهنگی

شناسه : 430952
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا