سامانه ثبت نام مسکن ملی برای این شهرها باز می‌شود

معاون وزیر راه گفت: طبق تصمیم وزارتخانه قرار بر این است که در استان‌ها و مناطقی که تامین زمین انجام می‌شود، سامانه مسکن ملی دوباره برای ثبت نام باز شود.

به گزارش سرویس مسکن جهان صنعت نیوز،  ارسلان مالکی، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در نشست خبری امروز درباره اقدامات انجام شده برای تامین اراضی مورد نیاز ساخت مسکن در پروژه نهضت ملی اظهار داشت: در دولت‌های گذشته تامین زمین با کُندی صورت گرفته یا به طور کلی توقف شده بود به همین دلیل از سه سال گذشته وقتی کار نهضت ملی مسکن شروع شد در بخش تامین اراضی آماده سازی شده با تاخیر مواجه بودیم و کسری شدیدی وجود داشت. 

وی ادامه داد: در جریان این اقدامات ١۵٣ هزار هکتار زمین تهسیل شد که نسبت به متوسط ١٠ سال گذشته ٣٠٠ درصد رشد داشت از این ١۵٣ راررهکتار حدود ١١٠ هزار هکتار برای ساخت مسکن مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته‌ که مطالعات این حجم از اراضی برای زیست و زندگی کار بسیار پیچیده‌ای است. 

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: از این اراضی ۴٨ هزار هکتار برای ساخت مسکن قطعی شده و در اختیار نهضت ملی مسکن قرار گرفته‌است. همچنین در این مطالعات با ساخت مسکن در ٣١ هزار هکتار به دلایلی از جمله فرونشست ، گسل زلزله ، نبود منابع آبی و… مخالفت شد. 

اخذ زمین از دستگاه‌ها برای پروژه نهضت ملی مسکن

مالکی با اشاره به اخذ زمین از سایر دستگاه‌ها برای پروژه نهضت ملی مسکن گفت: در بحث اخذ زمین از سایر دستگاه‌ها توانستیم ۵ هزار ٩٠٠ هکتار  اراضی مازاد سایر دستگاه‌ها را شناسایی کنیم و برای این اراضی سند اخذ شده تا برای ساخت مسکن مورد استفاده قرار بگیرد. 

مدیر عامل معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره تامین مالی برای آماده‌سازی اراضی اظهار داشت: ١۵٧٠ پروژه برای آماده سازی اراضی شروع شده و از  محل مولد سازی دارایی‌ها، تامین منابع برای آماده سازی اراضی انجام شد و ١٠٠ نقطه برای ساخت مسکن جانمایی شده‌است. در  استان آذربایجان غربی ۵ شهرک و در استان البرز ۴ شهرک مصوب شده همچنین در تهران ۵ شهرک شناسایی شده که ۴ شهرک مصوب شده‌است. 

وی ادامه داد: ماهیت مولدسازی درآمد هزینه است و این موضوع در اساسنامه سازمان ملی زمین و مسکن آمده و برای این سازمان موضوع جدیدی نیست. موضوع حجم و میزان آن است، وقتی در گذشته پروژه‌ای تعریف نشده بود نیازی به مولدسازی هم نبوده‌است به همین دلیل میزان مولدسازی در سه سال گذشته افزایش پیدا کرد چراکه پروژه‌ها در حال است و حدود ۶٠ همت شناسایی منابع کردیم که بیش از ٣٠ همت محقق شد در حالی که این عدد در سال ١۴٠٠ حدود ٢ همت بوده‌است. 

سامانه ثبت نام نهضت ملی‌مسکن مجدد باز خواهد شد

مالکی در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه آیا سامانه ثبت نام نهضت ملی مسکن با تامین اراضی برای ثبت نام‌های مجدد باز خواهد شد و امکان ثبت نام وجود دارد، گفت: در حال حاضر سامانه برای ثبت نام مجدد بسته است تا ثبت نام‌های قبلی مورد بررسی قرار بگیرد اما طبق تصمیم وزارت راه و شهرسازی قرار بر این است که در استان‌ها و مناطقی که تامین زمین انجام می‌شود، سامانه دوباره برای ثبت نام نهضت ملی مسکن باز شود.

ایلنا

مسکن

شناسه : 431215
لینک کوتاه :

۹ دیدگاه

  1. سال ۱۴۰۰ مسکن ملی پرند تهران ثبت نام کردیم با اینکه واجد شرایط هستیم وضیعتمون روسیستم تایید اولیه در انتظار تایید مدیر !! بلاتکلیف نزدیک ۳ ساله مونده حتی تشکیل پرونده فیزیکی هم انجام ندادن تایید نهایی هم نکردن هربار شرکت عمران پرند پیگیر شدیم میگن اول باید تامین زمین بشه ۳ سال شد تامین زمین نکردن پس کی میخوان بسازن به ما مردم بدبخت تحویل بدن زیر باز مستاجری گرونی مسکن لح شدیم رسانه ها خواهشا پیگیری کنید بدادمون برسین ممنونم

  2. چرادراستان زنجان شهرستان ابهر هیچ اقدامی جهت ساخت مسکن برای مددجویان نشده است…مگه امر وهدف ازاین نبوده که برای قشر نیازمنداقدام شود پس چیشد،!:؟همشون دروغ بوده؟

  3. با ۲ اقدام ساده بحران مسکن وتمام بحران های کشور حل میشود ۱-دولت باید فوری بنگاه‌های املاک ومردم راملزم به ثبت قراردادهای خریدوفروش خانه زمین باغ ویلا درسامانه املاک یاخودنویس کندتاهم سالانه مالیات سرشاری ازملاکان نصیب کشور شود وهم باعث فرار سوداگران ودلالان ازترس مالیات وعرضه چندمیلیون خانه خالی و احتکارشده ببازارگردد بخش مسکن مامن سودهای باداورده وبدون مالیات وبدون آمار شده ۲-دولت باید ۲۰ میلیون مهاجر افغان رابه کشورشان بازگرداند تابحران مسکن بنزین آب دارونان تورم گاز اشتغال امنیتی و..برطرف گردد سالانه تریلیاردهاتومن هزینه مهاجران می‌شود درحالیکه کسری بودجه باعث تورم وحشتناک شده وتامهاجران دیپورت نشوند هرچه مسکن پالایشگاه سد نیروگاه شغل بسازید بحران های کشور برطرف نمی‌گردد

  4. باسلام بنده تو رشت زندگی میکنم ۱۳سال هست مستاجرم الام دیگه توان پرداخت اجارع را ندارم میخوام مسکن ملی ثبت نام کنم اگه هر کسی به م اطلاع رسانی رسانی کنه ممنون میشم کی ثبت نام میکنن

  5. مگه زمین فرزند آوری با مسکن ملی فرق نمیکنه من سال ۱۴۰۰مسکن ملی ثبت نام کردم قبولم شده ولی امسال بچه چهارمم به دنیا آمده میگن یا زمینو بگیر یا مسکن ملی پس چرا میگن فرزند بیارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا