مدینه امروز از زوار ایرانی خالی می شود

مسئول ستاد مدینه منوره با اشاره به اتمام روند اعزام زائران مدینه قبل به جوار بیت‌الله الحرام گفت: امروز حدود ۲ هزار زائر ایرانی به قصد بجا آوردن اعمال حج از مدینه منوره به مکه مکرمه مشرف خواهند شد.

به گزارش سرویس اجتماعی و فرهنگی جهان صنعت نیوز، علی اصغری؛ مسئول ستاد مدینه منوره با اشاره به اینکه امروز سه‌شنبه. (۲۲ خرداد) تمامی زائرین ایرانی باقیمانده در مدینه عازم مکه مکرمه می‌شوند. اظهار کرد: تا پایان امروز زائران ۱۵ کاروان به تعداد بیش از ۲ هزار نفر. پس از احرام بستن در مسجد شجره مدینه منوره را با قطار سریع‌السیر به مقصد مکه مکرمه. برای بجا آوردن اعمال و مناسک عمره تمتع ترک می‌کنند.

وی ادامه داد: پس از راهی کردن زائران، تمامی عوامل اجرایی در مدینه منوره. نیز راهی مکه مکرمه خواهند شد و این عزیزان روز ۱۲ ذی‌الحجه به مدینه باز خواهند گشت. تا شرایط را برای میزبانی از زائران مدینه بعد فراهم کنند.

مسئول ستاد مدینه منوره اعلام کرد که بیش از ۳۰ هزار حاجی ایرانی از روز ۱۴ ذی‌الحجه در قالب کاروان‌های مدینه بعد به قصد زیارت مرقد پیامبر اکرم(ص) و ائمه معصوم(ع) به شهر پیامبر(ص) می‌آیند و پس از پنج روز اقامت در این شهر و زیارت حرم نبوی و جنت‌البقیع بر اساس جدول برنامه‌ریزی شده به وطن بازخواهند گشت.

گفتنی است امسال ۸۷ هزار و ۵۵۰ زائر ایرانی به سرزمین وحی مشرف می شوند که بیش از ۵۰ هزار نفر آنان در قالب ۳۶۵ کاروان مدینه قبل بودند.

منبع: تسنیم

اجتماعی و فرهنگی

شناسه : 431327
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا