از ابتدای سال ۴۰ هزار تن تخم مرغ صادر شده است

رئیس اتحادیه مرغداران میهن گفت:بنابر آمار از ابتدای سال تاکنون ۴۰ هزار تن تخم مرغ به عراق، افغانستان، قطر، امارات و ترکمنستان صادر شده است.

به گزارش سرویس کشاورزی جهان صنعت نیوز، حمیدرضا کاشانی گفت. بنابر آمار تاکنون ۳ هزارتن تخم مرغ با قیمت ۵۲ هزارتومان در راستای تداوم و پایداری. تولید و جلوگیری از حذف گله‌ها از مرغداران خرید تضمینی شده است.

به گفته او، علی رغم درخواست‌های مکرر از پشتیبانی امور دام، اما وزارت جهاد در بحث ذخیره سازی. و خرید تضمینی هیچ گونه حمایت و اقدامی نکرده است.

کاشانی ادامه داد: با وجود افزایش هزینه‌های تولید و درخواست‌های مکرر اصلاح قیمت، تخم مرغ تنها کالایی است. که قیمت آن از ۲ سال پیش تاکنون تغییری نداشته است. براین اساس طی نامه‌های مکرر هشدار داده ایم که با استمرار این بی توجهی ها، نگران تولید در نیمه دوم سال هستیم.

رئیس هئیت مدیره اتحادیه مرغداران میهن درباره آخرین وضعیت صادرات به روسیه افزود: بنابر آمار تاکنون یک ماشین حاوی ۲۵ تن تخم مرغ به روسیه صادر شده است و به رغم سرمایه گذاری‌های سنگینی که تجار ایرانی انجام دادند، اما موانع دولتی رفع نشده و در این خصوص اقدام موثری صورت نگرفته است.

او افزود: با رفع مسائل بهداشتی با روسیه پتانسیل صادرات ۳۰ تا ۴۰ هزارتن تخم مرغ در سال وجود دارد و اکنون تجار ۲ کشور علاقه‌مند به این مراوده هستند. از این رو قرار است هفته آینده دامپزشکی هیئتی را برای رفع مشکل به روسیه اعزام کند چراکه روسیه بین کشور‌های صادرکننده تبعیض قائل شده است.

کاشانی گفت: بنابر آمار از ابتدای سال تاکنون ۴۰ هزارتن تخم مرغ به عراق، افغانستان، قطر، امارات و ترکمنستان صادر شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کشاورزی

شناسه : 431727
لینک کوتاه :

۲ دیدگاه

  1. خب چرا وقتی الان تو ایران تخم مرغ انقدر گرانه چرا تو داخل کشور نمیدید و عمدی صادر می کنید که در داخل تخم مرغ گران بشه؟ همان احمدی نژادی که الکی رد صلاحیت کردید زمان احمدی نژاد مرغ کیلویی ۲۵۰۰ تومان‌بود الان یک تخم مرغ ۵ هزار تومانه اندازه تخم مرغ هم اندازه تخم کفتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا