مطالبات کلزاکاران جنوب کشور پرداخت شد

دبیر انجمن صنایع روغنکشی گفت: ۱۱۰ هزار تن کلزای استان های جنوبی توسط بخش خصوصی خریداری و ۱۰۰ درصد پول کلزاکاران پرداخت شد.

به گزارش سرویس کشاورزی جهان صنعت نیوز، محمد جعفری دبیر انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران با اشاره به برنامه وزارت جهاد کشاورزی برای خرید دانه های روغنی توسط بخش خصوصی اظهارداشت: این طرح در سال جاری به همت بخش خصوصی اجرایی شد. در استان های جنوبی شامل خوزستان، ایلام، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و کرمان در مجموع ۱۱۰ هزارتن کلزای کشاورزران خریداری شد. بخش خصوصی با پرداخت وجه کلزاکاران به ارزش حدود سه هزار میلیارد تومان با تمامی کلزاکاران این استان ها تسویه حساب کرد.

وی افزود: تا کنون ۲۱۵ هزار تن دانه کلزا در کشور جمع آوریشده است که پرداخت وجه کلزاکاران استان های مرکزی نیز آغاز شده است.

جعفری با بیان اینکه در استان گلستان نیز تاکنون ۹۸ هزار تن کلزا از کشاورزان جمع آوری شده است. تصریح کرد: تا کنون حدود ۲۰ درصد وجه کشاورزان معادل ۷۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی در خصوص برخی کارشکنی ها در روند اجرایی سازی طرح « واردات به ازای خرید دانه تولید داخل» تصریح کرد : قطعاً تغییر ریل و مشارکت برخی وارد کنندگان در این طرح با کارشکنی هایی همراه است ولی برای کاهش وابستگی به واردات ، نیاز به برنامه ریزی و اتخاذ تدابیر مناسب دارد.

بنا بر این گزارش با توجه به سیاست دولت مبنی بر خرید دانه های روغنی توسط بخش خصوصی، کلزای تولیدی در کشور توسط کارخانجات روغنکشی، روغن نباتی و واردکنندگان کنجاله خریداری شده است.

منبع: تسنیم

کشاورزی

شناسه : 432157
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا