شهریه مهدهای کودک در تابستان اعلام شد

رئیس سازمان تعلیم و تربیت کودک با بیان اینکه مجوزهای کودکستان، در نیمه دوم سال قبل فعال شده است گفت: ۶۰ هزار درخواست ثبت شده موجود است؛ اما موقتاً سامانه غیر فعال بوده و بین عید قربان و غدیر، سامانه باز خواهد شد تا متقاضیان درخواست‌های جدید خود را ثبت کنند.

به گزارش سرویس اجتماعی و فرهنگی جهان صنعت نیوز، مجتبی همتی‌فر در گردهمایی اعضای شورای معاونان. وزارت و مدیران کل آموزش و پرورش کشور به بیان نکاتی درخصوص آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌ها پرداخت.

وی با اشاره به اهمیت حوزه پیش‌دبستانی و تاثیر مستقیم آن بر کیفیت مدارس، بیان کرد: طبق سند تحول بنیادین (راهکار ۵-۱)، این حوزه باید به صورت غیردولتی اداره شود. با توجه به ضعیف بودن زیست‌بوم این حوزه، ما نیازمند حمایت و کمک هستیم.

همتی‌فر افزود: بخشنامه ۷۰۰۱۸۵ با چند نکته کلیدی ارائه شده که برخی استان‌ها در اجرای آن دچار ابهام هستند. یکی از نکات مهم، اقدام زودهنگام برای ثبت نام و دریافت مجوز حقوقی است.

وی در ادامه افزود: برخی استان‌ها ظرفیت حقوقی محدود دارند و ما آماده‌ایم که به متقاضیان کمک کنیم تا مجوز کودکستان حقوقی دریافت کنند. قانون اجازه بستن قراردادهای بلندمدت را داده است تا موسسان بتوانند فضا را تجهیز و آماده‌سازی کنند.

مشکل تحمیل مربیان به موسسان

همتی‌فر درباره مشکل تحمیل مربیان به موسسان تصریح کرد: کیفیت آموزش برای ما مهم است، تحمیل مربی به موسس، قانونی مشکل دارد.

وی اظهارکرد: جلسات هماهنگی تعلیم و تربیت کودک نباید متوقف شوند زیرا مجوزهای متعددی منتظر تایید هستند تا بتوانیم خدماتمان را توسعه دهیم.

همتی‌فر به مجوزهای جدید اشاره کرد و گفت: مجوزها را در نیمه دوم سال قبل باز کردیم و ۶۰ هزار درخواست ثبت شده داریم. موقتاً سامانه را غیر فعال کردیم تا تکلیف این‌ها روشن شود، اما بین عید قربان و غدیر سامانه باز خواهد شد تا درخواست‌های جدید ثبت شوند.

وی با اشاره به محتوای آموزشی است، تاکید کرد: در سند تحول، تاکید شده که بسته‌های تربیت و یادگیری با مشارکت بخش دولتی و غیردولتی چندتالیفی شوند و اجباری در این زمینه وجود نداشته باشد.

اهمیت نمایش تابلوهای کودکستان‌ها

همتی‌فر به اهمیت نمایش تابلوهای کودکستان‌ها اشاره کرد و گفت: تعداد تابلوهای نصب شده به اندازه تعداد کودکستان‌های فعال نیست. نیاز است پویشی راه‌اندازی شود تا این تفاوت و تلاش‌ها به خانواده‌ها نشان داده شود.

وی از تلاش‌های استان‌ها در تنگ کردن عرصه برای موسسات غیرمجاز تشکر کرد و بر ارزش تشکیل تیم‌های نظارتی همچون تیم‌های نظارتی استان البرز تاکید کرد.

همتی‌فر درباره اطلاعات حمایتی گفت: اطلاعات محدودی قبل از عید تقدیم شد و امسال نیز زودتر تقدیم خواهد شد. از استان‌هایی که گزارش هزینه کرد را ارسال کرده‌اند تشکر می‌کنم و از بقیه می‌خواهم سریع‌تر اقدام کنند.

وی اعلام کرد: شهریه سال جدید در تابستان اعلام خواهد شد و سعی می‌کنیم بر اساس نکات و بازخوردهای شما، ملاحظات اجرایی را به گونه‌ای اعمال کنیم که به ارتقای کیفی خوبی منجر شود.

منبع: ایلنا

اجتماعی و فرهنگی

شناسه : 432236
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا