انتخاب اسم سیری در iOS 18 ممکن می شود

در iOS 18 کاربران می‌توانند دستیار سیری را با هر عبارتی که دوست دارند، فراخوانی کنند.

به گزارش سرویس دانش و فناوری جهان صنعت نیوز، در نسخه‌ی بتای سیستم‌عامل iOS 18، قابلیت دسترسی جدیدی به نام Vocal Shortcuts وجود دارد. هدف از این ویژگی ارائه‌ی روش‌های جایگزین برای کنترل صوتی دستگاه است؛ ازجمله استفاده از عبارات مختلف برای فراخوانی دستیار سیری.

به‌گفته‌ی مک‌رومرز، با Vocal Shortcuts کاربران می‌توانند عبارات صوتی دلخواه را برای دسترسی به میان‌برها و انجام کارهای مختلف روی آیفون خود تنظیم کنند. کاربران می‌توانند به‌جای عبارت Hey Siri، این دستیار را با عبارت دلخواهشان فراخوانی کنند.


با رفتن به بخش Accessibility در منو تنظیمات آیفون و سپس انتخاب گزینه‌ی Vocal Shortcuts می‌توانید عبارت فراخوانی مدنظر خود را برای سیری تنظیم کنید.


عبارت دلخواه برای فعال‌سازی، تنها روی همان دستگاه تنظیم‌شده کار می‌کند و با سایر دستگاه‌های اپل مانند هوم‌‌پاد همگام‌سازی نمی‌شود. برای فعال‌کردن سیری روی این دستگاه‌ها، همچنان باید از عبارت Hey Siri استفاده کنید.

بعد از گفتن عبارت دلخواه برای فعال‌سازی سیری، باید مکثی کوتاهی و سپس درخواست خود را مطرح کنید. این کار می‌تواند روند طبیعی تعامل با سیری را کمی دشوار کند. زمانی‌که عبارت دلخواه تنظیم شود، Hey Siri همچنان برای فعال‌کردن دستیار صوتی کار خواهد کرد.

زومیت

 

دانش و فناوری

شناسه : 432249
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا