مشمولان در محرم و صفر برای خروج از کشور نیاز به وثیقه ندارند

سازمان وظیفه عمومی فراجا اعلام کرد: تمامی مشمولان غیرغایب که قصد زیارت عتبات عالیات را در ایام محرم و صفر دارند، می‌توانند از تاریخ سوم تیرماه درخواست خروج از کشور خود را بدون سپردن وثیقه ثبت کنند.

به گزارش سرویس اجتماعی و فرهنگی جهان صنعت نیوز، سازمان وظیفه عمومی فراجا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: تمامی مشمولان غیر غایب دانش آموز، دانشجو و طلبه که دارای معافیت تحصیلی هستند. مشمولان غیرغایب دارای برگ آماده به خدمت یامشمولانی که در مهلت معرفی قانونی قرار دارند و قصد زیارت عتبات عالیات در ایام ماه های محرم و صفر به‌ویژه ایام اربعین حسینی از تاریخ هفدهم تیرماه تا چهارده شهریورماه را دارند، می‌توانند فقط در این بازه زمانی با ثبت درخواست خروج از کشور در سامانه sakha.epolice.ir از مجوز خروج از کشور بدون وثیقه بهره‌مند شوند.

این سازمان در ادامه این اطلاعیه تاکید کرد: در راستای تسهیل و تسریع در روند ثبت و دریافت مجوز خروج از کشور و جلوگیری از افزایش تراکم ثبت درخواست های خروج از کشور در ایام اربعین حسینی، مشمولان به شرط نداشتن غیبت و مشخص بودن وضعیت خدمتی خود، می‌توانند از امروز سوم تیرماه برای دریافت مجوز خروج از کشور و فقط در بازه زمانی مذکور بدون نیاز به سپردن وثیقه و به صورت غیرحضوری از طریق سامانه sakha.epolice.ir اقدام کنند.

بر اساس آنچه که سازمان وظیفه عمومی اعلام کرده است، این دسته از مشمولان می‌توانند فقط برای سفر از تاریخ اول ماه محرم تا پایان ماه صفر، بدون نیاز به سپردن وثیقه مجوز خروج از کشوردریافت کنند در غیر این صورت باید با سپردن وثیقه برای سفر زیارتی اقدام کنند.

ایسنا

اجتماعی و فرهنگی

شناسه : 433977
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا