کاهش ۲درصدی نرخ سود بانکی برای تعاونی‌ها

در راستای حمایت از تعاونی ها بانک توسعه تعاون سود بانکی برای تعاونی را ۲درصد کاهش داد.

به گزارش سرویس بانک و بیمه جهان صنعت نیوز، آنطور که حامد ویس کرمی,‌معاون تعاون وزیرکار می گوید. در حال حاضر بیش از ۱۰۴هزار تعاونی فعال در کشور داریم. که با مشارکت بیش از ۲میلیون و ۷۰۰هزار نفر عضو از مردم شکل گرفتند. خوشبختانه با تلاشی که تعاونی‌ها و خود مردم صورت دادند. ۱۰۴هزار تعاونی بیش از ۲میلیون فرصت شغلی را در کشور ساماندهی کرده‌اند.

وی میزان سرمایه‌گذاری این تعاونی‌ها را بیش از ۳۳۹همت ذکر کرد. و گفت: در حال حاضر ۵۴درصد تعاونی‌ها در سطح کشور در حوزه تولید فعالند. و مسأله تولید از اولویت‌های اساسی بخش تعاون به شمار می‌رود.

معاون امور تعاون وزارت تعاون در عین حال از تشکیل بیش از ۶۶۰۰ تعاونی در طول سه سال فعالیت دولت سیزدهم خبر داد. و افزود: این میزان تعاونی نسبت به مدت مشابه دولت قبل رشد ۶.۴ درصد داشته. و از نظر تعداد فرصت‌های شغلی بیش از ۱۷۳هزار فرصت شغلی جدید ایجاد شده است.

چشم‌انداز متناسب با ظرفیت کیفی تعاون

در کشور ما به‌رغم همه ظرفیت‌های اقتصادی، اجتماعی و حتی فرهنگی و تاکید سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی بر واگذاری بخش‌هایی از اقتصاد به تعاون و حتی سیاستگذاری‌های حکومتی در رونق گرفتن بخش تعاون آن چشم‌انداز متناسب با ظرفیت کیفی تعاون پیش نرفته است و اکنون تعاونی ها در جایگاه واقعی خود نیستند. در راستای حمایت از تعاونی ها بانک توسعه تعاون سود بانکی برای تعاونی را ۲درصد کاهش داد.

به گفته شیخ حسینی، مدیرعامل بانک توسعه تعاون، در راستای نگاه حمایتی از بخش تعاون،‌ نرخ سود بانکی برای تعاونی‌ها ۲درصد کاهش یافته و بیشترین میانگین تسهیلات پرداختی به تعاونی‌ها و اتحادیه‌های تعاونی مربوط به دو سال گذشته بوده است.

وی گفت: بیش از ۱۳۰همت تسهیلات تکلیفی برای بانک توسعه تعاون در سفرهای استانی اختصاص یافته است و در حوزه تسهیلات حمایتی از جمله کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی نیز بانک به بیش از ۹۰درصد تعهدات و در حوزه تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی به ۱۰۰ درصد تعهدات عمل کرده است.

تبدیل بانک توسعه تعاون به بانک برتر و پیشرو تا سال ۱۴۰۴

شیخ حسینی متذکر شد: در دو سال گذشته یکی از راهبردهای بانک این بود که بستر بانکداری دیجیتال را ایجاد کند. همچنین چشم انداز بانک را در سال ۱۴۰۱ترسیم کردیم که بر اساس سند تحول استراتژیک بانک و مبتنی بر سند تحول دولت و بانکداری دیجیتال بود و اکنون به مرحله اجرا رسیده و در افق ۱۴۰۴باید به عنوان بانک برتر و پیشرو در ارائه خدمات اعتباری و مالی در بستر دیجیتال به تعاونی ها و بنگاه‌های کوچک و متوسط باشیم.

منبع: تسنیم

بانک و بیمه

شناسه : 437784
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا