قطعی سراسری برق در راه است؟

مدیرعامل شرکت توانیر گفت: به‌منظور مشارکت هموطنان در مدیریت مصرف برق در شرایط این افزایش مصرف، روز گذشته پیامکی برای هموطنان در ۶ استان کشور که عمدتا مناطق گرمسیر بوده‌اند، در سطح هشدار ۲ صادر شد.

به گزارش سرویس نفت و پتروشیمی جهان صنعت نیوز، مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت توانیر اظهار داشت. روز گذشته نصاب جدیدی در نیاز مصرف برق کشور به‌ثبت رسید. و به عدد ۷۷ هزار و ۱۵۱ رسیدیم؛ امروز هم روز بسیار گرمی است. و پیش‌بینی ما این است که حد نصاب جدیدی در روز جاری در تقاضای برق به ثبت برسد.

وی افزود: قطعا این نصاب‌های جدید به معنای مصرف برق بیشتر است. و ما باید تلاش بیشتری برای تأمین برق مناطق مختلف کشور به‌خصوص مناطق گرمسیر کنیم.

مدیرعامل شرکت توانیر خاطرنشان کرد: به‌منظور مشارکت هموطنان در مدیریت مصرف برق در شرایط این افزایش مصرف، روز گذشته پیامکی برای هموطنان در ۶ استان کشور که عمدتا مناطق گرمسیر بوده‌اند، در سطح هشدار ۲ صادر شد، به این معنا که اگر بتوانند در ساعات اوج مصرف بین ساعات ۱۳ تا ۱۸ ازوسایل پرمصرف برقی استفاده نکنند و از دور کند کولرهای آبی و دمای بالاتر از ۲۴ درجه در کولرهای گازی استفاده کنند.

وی ادامه داد: به ازای هر یک درجه افزایش دمای کولرهای گازی، سه درصد از مصرف برق این کولرها کاسته می‌شود و این کمک می‌کند که ما برق را بتوانیم به صورت پایدار در اقصی نقاط کشور به‌خصوص مناطق گرمسیر عرضه کنیم.

رجبی مشهدی با بیان اینکه در صورت تنظیم کولرهای گازی به‌جای ۱۷ درجه روی دمای ۲۴ درجه، ما شاهد ۲۰درصد کاهش مصرف برق در کشور هستیم، گفت: در حال حاضر شبکه سراسری برق به صورت پایدار است اما از همه هموطنان عزیر درخواست می‌کنم از ساعات ۱۳ تا ۱۸ و ۱۹ تا ۲۲ از وسایل پرمصرف برقی استفاده نکنند.

منبع: تسنیم

نفت و پتروشیمی

شناسه : 437970
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا